Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Premiera nowej powieści Olgi Tokarczuk w Hali Stulecia

Facebook

Nowa powieść autorstwa Olgi Tokarczuk pt. "Empuzjon" ukaże się niebawem nakładem Wydawnictwa Literackiego. Spotkanie z okazji premiery odbędzie się 2 czerwca w Hali Stulecia we Wrocławiu, a bezpłatne wejściówki będą dostępne od 26 maja. Olga Tokarczuk otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018.

Noblistka, Olga Tokarczuk/Shutterstock

Najnowsza powieść Olgi Tokarczuk „Empuzjon” – pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla – będzie dostępna w księgarniach już 1 czerwca. Premierze będzie towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z noblistką w Hali Stulecia we Wrocławiu, gdzie dla publiczności przygotowano na tę okazję 2500 miejsc. Spotkanie odbędzie się w czwartek 2 czerwca o godzinie 19.00.

Rozmowę poprowadzi Ryszard Koziołek – literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Fani twórczości Tokarczuk, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu na żywo, będą mogli pobierać bezpłatne wejściówki od 26 maja od godz. 12.00 na portalu www.evenea.pl. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. Premiera będzie także transmitowana na żywo, obejrzymy ją na Facebooku na profilach organizatorów: Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Miasta Wrocław, Wydawnictwa Literackiego i Fundacji Olgi Tokarczuk.

Po wydarzeniu noblistka będzie podpisywać książki. Każdy chętny otrzyma autograf, natomiast jedna osoba może przynieść do podpisu maksymalnie dwie książki. Nie będzie także możliwości robienia zdjęć. Premierowy „Empuzjon” i inne książki noblistki kupimy na miejscu w Hali Stulecia. Przy stoisku z książkami chętni będą mogli również opieczętować swój egzemplarz pamiątkowym ekslibrisem zaprojektowanym specjalnie z okazji spotkania.

Pierwsza po Noblu, wyczekiwana niecierpliwie powieść Olgi Tokarczuk jest dla miłośników jej twórczości powrotem do domu. Spotkają dawnych znajomych, ulubione miejsca nasycone historią i magią, nalewki z grzybów i mrówek, erudycyjne szarady, a przede wszystkim – powieściowy dialog z naszym życiem współczesnym, które wspólnie wiedziemy jako ludzie, Europejczycy, Polacy – tak pisze o najnowszej powieści noblistki Ryszard Koziołek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj