Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Próby obciążeniowe na Mostach Chrobrego. Kiedy otwarcie?

Facebook

8 ciężarówek o masie 256 ton. Wszystkie wjechały wczoraj na Mosty Chrobrego we Wrocławiu, których budowa dobiega końca. Odbyły się tam próby obciążeniowe. Jak informują Wrocławskie Inwestycje - wstępnie wypadły pomyślnie. Już niedługo nowe przeprawy zostaną otwarte.

/fot. fb. Inwestycje we Wrocławiu/

Jak poinformował miejski portal wroclaw.pl – próby obciążeniowe były wykonywane dwiema metodami. Pierwsza z nich to tak zwana statyczna. Podczas niej samochody ciężarowe ustawiają się na mostach w różnych miejscach. Druga – dynamiczna metoda – polega na tym, że ciężarówki poruszają się po przeprawach.

Celem prób jest zbadanie bezpieczeństwa. Sprawdzenie tego jak mosty „reagują” obciążenie. Czy na przykład się nie odkształcają.

Podczas prób obciążeniowych specjaliści mierzą i analizują różne wskaźniki. Efektem będzie dokumentacja niezbędna do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektów – wyjaśnił portalowi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Dokładna data otwarcia nowych mostów nie jest jeszcze znana. Ale prawdopodobnie stanie się to we wrześniu.

Gdy nowe przeprawy dostaną pozwolenie na użytkowanie, przełożymy na nie ruch ze starych mostów, które są obok – dodał w wypowiedzi dla portalu Krzysztof Świercz.

Jak poinformował wroclaw.pl – z nowych mostów, które łączą Swojczyce z Sępolnem, skorzystają najpierw kierowcy, pasażerowie autobusów, rowerzyści i piesi. W dalszej perspektywie przeprawiać będą się nimi także pasażerowie tramwajów. Na mostach jest bowiem torowisko, ale projektowanie całej trasy tramwajowej na Swojczyce jeszcze się nie zakończyło.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj