Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przy ul. Prądzyńskiego 39a rusza Największe we Wrocławiu Centrum Aktywności Lokalnej

Facebook

Zarząd Inwestycji Miejskich przebudował, rozbudował i wyremontował zabytkowy XIX-wieczny budynek w oficynie, w którym przed laty była stajnia i powozownia. Teraz powstało tam miejsce w całości przeznaczone mieszkańcom Przedmieścia Oławskiego.

fot. UMW

 

Dlatego właśnie w nowym Centrum odbywały się będą spotkania, warsztaty czy specjalne zajęcia dla różnych grup wiekowych.

Centrum będzie zarządzać Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, w imieniu federacji klucze odebrała Agata Bulicz, która będzie menedżerem CALa przy Prądzyńskiego..

 

Cały obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych

Z Centrum Aktywności Lokalnej korzystać będą przede wszystkim mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego, a z jakie zajęcia są planowane?

 

Powierzchnia centrum to ok. 1300 m2. Powstały w nim 4 sale spotkań przeznaczone na aktywność społeczną, sąsiedzką, edukacyjną, ruchową czy kulturalną, a dodatkowo centrum jest wyposażone w przestronny hall, który może pełnić rolę galerii i zaplecze sanitarne, które są ogólnodostępne.
Atrakcyjnym elementem będzie także zielony dach, widoczny z okien sąsiednich kamienic oraz zapewniający bioróżnorodność i częściową retencję wód opadowych.

Jak zapowiada Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – chcemy, żeby CALe powstawały na wszystkich Wrocławskich osiedlach…

Prace kosztowały blisko 7,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj