Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Przyjdź i oddaj krew – Ty też możesz pomóc”

Facebook

Już w najbliższą środę, 1 marca w godzinach od 8:30 do 12:30 w pomieszczeniach klubu przy placu Muzealnym 16, odbędzie się specjalna akcja oddawania krwi.

Honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przygotowali kolejną już akcję na rzecz osób potrzebujących. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewni personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża. Na miejscu trzeba zabezpieczyć się w maseczkę zabezpieczającą drogi oddechowe.

Dotychczasowe akcje poboru krwi w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno w środowisku policyjnym, jak również pracowników sądów i prokuratur. Każdorazowo przy okazji organizowanych akcji pozyskiwanych jest od kilku do kilkunastu nowych krwiodawców.

To kolejna już w tym roku akcja zorganizowana w pomieszczeniach klubu przy KWP we Wrocławiu.

Warto zaznaczyć, że funkcjonariusze oraz pracownicy Policji oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu.

Pamiętajmy, że krew potrzebna jest każdego dnia. Oddawana przez Krwiodawców krew i jej składniki jest przetaczana osobom po wypadkach, pacjentom po zabiegach operacyjnych, z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach, z chorobami nowotworowymi, w tym w trakcie chemioterapii

– podaje dolnośląska policja w swoim komunikacie.

Kto może oddać krew?

Osoby:

  • między 18-65 lat
  • ważące minimum 50 kg
  • w bardzo dobrym stanie zdrowia
  • z ważnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem
  • wypoczęte, wyspane i po lekkostrawnym posiłku

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023