Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Streetbus ponownie wyjedzie na wrocławskie ulice

Facebook

18 listopada na ulice Wrocławia wyjedzie Streetbus. To autobus dla osób ubogich, a także osób w kryzysie bezdomności, w którym można się ogrzać i zjeść ciepły posiłek. Streetbus, dzięki współpracy MPK i MOPSU, pojawi się w naszym mieście już po raz trzeci.

/wroclaw.pl

Kiedy i gdzie?

Start przewidziany jest na godzinę 20:00 (18 listopada). Streetbus odjedzie z ulicy Sieradzkiej poprzez ulice Hallera, Grabiszyńską, w okolice placu dominikańskiego i katedry. Finał przewidziany jest przy jednej z ogrzewalni na ulicy grochowej, gdzie osoby w kryzysie bezdomności oraz osoby ubogie będą miały możliwość spędzenia tam nocy i ogrzania się.

Jak to będzie wyglądać w tym roku?

Prezes MPK Krzysztof Balawejder podkreśla, że: W tym roku to będzie szczególne wydanie streetbusa, bo wiemy, jaka jest sytuacja ekonomiczna, wiemy jak wiele, jest osób, których kryzys ekonomiczny potraktuje bardzo brutalnie.

W tym roku wraca klasyczna formuła Streetbusa, wcześniej przez pandemie posiłki były wydawane na zewnątrz, teraz organizatorzy zapraszają wszystkich do środka. Posiłek przygotują wolontariusze z fundacji Andrzeja Ptaka.

W poprzednich latach wiele osoób korzystało z tej formy pomocy. Według zebranych danych przez MOPS wynika, że w naszym mieście jest około 900 osób w kryzysie bezdomności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj