Radio Gra Wrocław

MPK Wrocław wspiera WOŚP. Do wylicytowania wyjątkowa wycieczka

Zwiedzanie nieznanych zakamarków wrocławskich zajezdni, przejażdżka kultowym „Ogórkiem” czy wirtualna podróż za sterami tramwaju. Takie atrakcje czekają na zwycięzców tegorocznej aukcji MPK Wrocław na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

/fot. fb. MPK Wrocław/

Na tegoroczną edycją miejski przewoźnik przygotował aukcję, w której do wylicytowania jest unikalna wycieczka dla grupy do 10 osób po trzech wrocławskich zajezdniach w towarzystwie prezesów MPK Witolda Woźnego i Przemysława Nowickiego.

Jak co roku przyłączamy się do zbiórki organizowanej przez WOŚP. W tegorocznej edycji do wylicytowania na naszej aukcji będzie wyjątkowa wycieczka po zajezdniach wraz z przejażdżką  kultowym „Ogórkiem”

– zapowiada Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Kultywujemy tradycję wspierania potrzebujących i cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do tak wspaniałej akcji, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

– podkreśla.

Wycieczka obejmuje zwiedzanie zajezdni tramwajowej „Ołbin”, w tym m.in. miejsc, w których nocują dźwigi, zajezdni tramwajowej „Borek”, gdzie uczestnikom zaprezentowane zostaną  m.in. najnowsze modele tramwajów i będą mieli okazję wcielić się w rolę motorniczego prowadząc tramwaj na symulatorze LANDER. Zwycięzcy odwiedzą także zajezdnię autobusową przy ul. Obornickiej, w której podróżować będą śladami kierowcy, od przejażdżki po zajezdni przez halę pozjazdową, stację paliw i myjnie po zwiedzanie dyspozytorni i prezentację autobusów elektrycznych i ich zaplecza technicznego.

Oprócz zwiedzania zajezdni uczestnicy wezmą udział w wyjątkowej przejażdżce symbolem wrocławskiej Solidarności – kultowym Jelczem 043, czyli popularnym „Ogórkiem”. Każdy zostanie odebrany i odwieziony po zwiedzaniu do jednej wybranej lokalizacji we Wrocławiu.

Po pełnej wrażeń wycieczce na zwycięzców czeka poczęstunek. Ponadto każdy otrzyma pamiątkowe gadżety MPK Wrocław.

Tegoroczny 32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Zawsze z radością angażujemy się w akcje, których celem jest niesienie pomocy. W tym roku, jak zwykle zresztą, cel zbiórki jest szczytny, bo środki przeznaczone zostaną na leczenie osób, które walczą z powikłaniami po COVID-19. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej licytacji i zachęcamy do wspierania działań WOŚP

– podsumowuje Przemysław Nowicki, wiceprezes MPK Wrocław.

Aukcja wrocławskiego MPK znajduje się pod tym linkiem: https://allegro.pl/oferta/tajemnice-mpk-wroclaw-poznaj-zajezdnie-od-kuchni-15016430945.

źródło: materiały prasowe