Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Światowy Dzień Kostki Rubika. Kto ją wynalazł? A kto układa najszybciej?

Facebook

Zna ją niemal każdy, od lat bawi i zmusza do myślenia. Jednak kto ją wynalazł? A kto układa najszybciej? O to kilka ciekawostek z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika!

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Kostka Rubika została wynaleziona w 1974 roku przez węgierskiego architekta i rzeźbiarza Ernő Rubika. Jej celem było stworzenie trójwymiarowego modelu, który można obracać w każdym kierunku. Początkowo, kostka była przedmiotem naukowym, ale za sprawą zainteresowania ze strony matematyków i inżynierów, bardzo szybko zyskała na popularności, jako układanka.

Od tamtej pory, Kostka Rubika stała się jednym z najpopularniejszych gadżetów na świecie. Miliony ludzi z całego globu próbują rozwiązać ją w jak najkrótszym czasie, a zawody w rozwiązywaniu Kostki Rubika przyciągają coraz większe rzesze fanów. Aktualny rekord świata to 3,13 sekund – należy do Maxa Parka.07

Dlaczego Kostka Rubika jest tak popularna? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to świetne wyzwanie intelektualne. Kostka Rubika angażuje naszą wyobraźnię, kreatywność i zmysł logiczny. Po drugie to także ciekawy sposób na spędzanie czasu w towarzystwie przyjaciół i rodziny. To także duże wyzwanie, któremu wcale nie tak łatwo sprostać. Tak więc kostki w dłoń i do dzieła!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024