Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie w Ukrainie

Facebook

Radiowcy chcą wyrazić solidarność z objętą wojną Ukrainą, dlatego w drugą rocznicę jej wybuchu, jutro (24.02) punktualnie o 9.45 w polskich stacjach radiowych zabrzmi ta sama piosenka. Solidarnie dla Ukrainy „Give Peace a Chance” Johna Lennona zabrzmi także w Radiu GRA FM.

Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie w Ukrainie

Wspólna emisja o jednej porze protest songu „Give Peace A Chance” na antenach stacji radiowych to symboliczne przypomnienie słuchaczom w całej Polsce o trwającej od dwóch lat okrutnej wojnie za naszą wschodnią granicą. To pokazanie jedności i głośnego sprzeciwu wobec rosyjskiego barbarzyństwa i imperializmu putinowskiej Rosji. To w końcu symboliczny gest solidarności i wsparcia świata radiowego dla narodu ukraińskiego w tym trudnym dla niego czasie

– mówią jednym głosem nadawcy.

Piosenka „Give Peace a Chance”, którą stacje radiowe wyemitują jednocześnie – 24 lutego o 9.45 to utwór nagrany przez Johna Lennona w lipcu 1969 roku. Powstał podczas sesji w hotelu na Bahamach jako wyraz sprzeciwu przeciw wojnie w Wietnamie.

Z czasem piosenka stała się kultowym, antywojennym hymnem przywoływanym w czasie różnych konfliktów zbrojnych.

24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie rozpoczęły, bez wypowiedzenia wojny, pełnoskalową inwazję na Ukrainę. Wojna przyniosła ze sobą już setki tysięcy ofiar zarówno wśród cywilów jak i żołnierzy.

Systematycznie niszczone są ukraińskie miasta i wsie, a do ucieczki ze swoich miejsc zamieszkania zostało zmuszonych kilka milionów ludzi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj