Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tramwaj na Popowice. Przetarg jednak do powtórki

Facebook

Tramwaj na Popowice się spóźni. Niestety, nie udało się rozstrzygnąć przetargu na jego budowę. Pierwsze postępowanie w tej sprawie skończyło się unieważnieniem. Dlaczego urzędnicy zdecydowali się nie rozstrzygać przetargu? Czy zadecydowała cena?

Rzeczywiście – najtańsza złożona oferta kosztowała 237 mln złotych. Czyli o 55 milionów więcej niż miasto chciało wydać na budowę tej czterokilometrowej trasy. Ale taką sumę urzędnicy byliby gotowi dołożyć, byleby przyśpieszyć inwestycję. Jak jednak dowiedzieliśmy się w prowadzących postępowanie Wrocławskich Inwestycjach – pojawił się problem. Najtańsza oferta ma formalne błędy. Trzeba by było ją odrzucić. Podobnie jak kolejne dwie. Zostałaby więc ostatnia z czterech. Poprawna. Ale najdroższa. Kosztująca 305 milionów złotych. To już o 123 miliony złotych więcej niż miasto chciało przewidywało, że wyda.

Stąd decyzja – „przetarg unieważniamy i rozpisujemy nowy”. Jak się dowiedzieliśmy, ma to się stać w najbliższych dniach. Oznacza to jednak, że start budowy nieco się opóźni.

Miasto liczyło na to, że koparki pójdą w ruch jeszcze tej wiosny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023