Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa budowa nowego Aquaparku na Psim Polu. Jak idą prace?

Facebook

Nowy park wodny powstaje na wrocławskim Psim Polu, przy ulicy Wilanowskiej 31. Prace toczą się tam już od jakiegoś czasu, inwestycja warta ponad 40 milionów złotych ma zostać oddana do użytku na początku 2024 roku.

/materiały prasowe/Aquapark/

Przypomnijmy, w połowie kwietnia na budowie zakopano kamień węgielny i kapsułę czasu. Co zmieniło się od tego czasu?

W Aquaparku na Wilanowskiej rozpoczął się etap prac wykończeniowych. Kładzione są kable elektryczne i instalacja elektryczna.

W obiektach takich jak ten wiele elementów musi odpowiadać wyższym normom IP! Nic dziwnego jeśli to obiekty użyteczności publicznej a jednocześnie wilgotność w pomieszczeniach dochodzi do 100%. Dodatkowo ten obiekt będzie bardzo nowoczesny pod względem pozyskiwania energii – panele fotowoltaiczne, pompy ciepła – w optymalnych warunkach całość energii potrzebnej do funkcjonowania obiekt będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych. Kolejnym technologicznym wyzwaniem jest fakt, że wszystkie nasze aquaparki to miejsca produkcji energii, zasadniczo prąd do obsługi obiektów produkujemy z gazu

– opisuje Kornel Kempiński, dyrektor zarządzający Wrocławskiego Parku Wodnego.

Na Wilanowskiej zaczęli pracę też dekarze – nakładane są warstwy izolacyjne na dachu, w środku obiektu natomiast pojawiają się izolacje niecek basenowych i otoczenia basenów.

Tam, gdzie już jest izolacja, zaczęliśmy płytkowanie, mamy zamknięty budynek pod względem dachu i stolarki, trwają intensywne prace instalacyjne na podbaseniach wszystkich niecek basenowych.  Zamawiamy także wyposażenie stref fitness, saun. Praca wre

– opisuje Kempiński.

Obok głównego budynku aquaparku powstaje też budynek o powierzchni około 100m2, który ma służyć tamtejszej radzie osiedla i seniorom. Aquapark nie chce być wyłącznie przestrzenią rekreacji i sportu ale ułatwiać także współpracę mieszkańców i funkcjonowanie Psiego Pola i Zakrzowa.

Szefowie Wrocławskiego Parku Wodnego przewidują, że będzie go odwiedzać od 200 do 300 tys. osób rocznie. W ramach zajęć szkolnych skorzystają z niego uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej numer 44.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023