Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Twój rower, twoja własność”. Wrocławska policja rusza z akcją znakowania rowerów

Facebook

Wrocławska policja rusza z akcją znakowania rowerów. Oznakowane rowery trafią do specjalnej policyjnej bazy danych, co przy ewentualnej kradzieży ma ułatwić jego odnalezienie.

Co zrobić, aby przystąpić do programu?

Aby zgłosić swój udział do programu, należy zgłosić do dowolnej jednostki policji na terenie miasta lub powiatu, a następnie uzgodnić dogodny termin. Na miejscu będzie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie oddać rower w ręce funkcjonariusza, aby mógł go oznakować. Do każdego roweru zostanie przyporządkowany specjalny numer identyfikacyjny, który trafi wraz z danymi z formularza do policyjnej bazy danych.

Program skierowany jest do mieszkańców miasta i powiatu.

Co zyskujemy dzięki oznakowaniu roweru?

Oznakowany w ten sposób jednoślad stanie się o wiele mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. W przypadku ewentualnej kradzieży i odnalezienia roweru, funkcjonariusze łatwiej też będą mogli odnaleźć jego prawowitego właściciela.

Warto jednak pamiętać, o tym, że rower musi zostać odpowiednie przygotowany przez właściciela. Jak powinien wyglądać prawidłowo wyposażony rower?

Powinien być wyposażony:

  • z przodu – w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej
  • z tyłu – w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające
  • w co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku

Pełną informację na temat akcji znajdziecie TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj