Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zabezpiecz swój „jednoślad” przed kradzieżą. Rusza znakowanie rowerów

Facebook

Akcja odbędzie się jutro (12.04) między godz. 12-16 przed wejściem do Magnolia Park od strony ulicy Legnickiej. Znakowanie rowerów jest bezpłatne.

fot. facebook.com/wroclawskirowermiejski

W ubiegłym roku w całej Polsce skradziono ponad 13 tys. rowerów. Policjanci zachęcają, by nie tylko dbać o swoje bezpieczeństwo, ale zwrócić szczególną uwagę na swoje pojazdy. Znakowanie roweru jest bezpłatne i trwa zaledwie kilka minut, a może uchronić sprzęt przed kradzieżą.

Gdy złodziej zacznie dobierać się do roweru i zobaczy policyjne oznakowanie, może go to odstraszyć

– mówi sierżant sztabowa Katarzyna Żelezik z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Taki rower nie jest anonimowy. Gdyby jednak został skradziony, co zdarza się rzadko, możemy go odzyskać, odnaleźć właściciela i zwrócić jego własność

– dodaje.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą czekać na rowerzystów już jutro, w piątek, w strefie fontann przed wejściem do Magnolia Park.

Potrzebny jest dowód osobisty i dowód zakupu sprzętu. Można oznakować kilka rowerów naraz, w tym pojazdy dziecięce. Rower musi mieć numer fabryczny wybity na ramie, sprawne hamulce, oświetlenie i odblaski

– wylicza sierż. szt. Katarzyna Żelezik.

Policjanci nakleją na niego specjalną nalepkę z hasłem „Twój rower – Twoja własność”, która zawiera unikatowy numer jednośladu oraz stanowi jego numer rejestracyjny. Zostanie on wprowadzony do policyjnej bazy danych „policyjne naklejki są praktycznie nie do zdarcia” wyjaśnia funkcjonariuszka. Jednoślad znaczony jest także flamastrem fluorescencyjnym w co najmniej dwóch miejscach – znanych tylko policji i właścicielowi roweru.

To pierwsze w tym sezonie znakowanie rowerów organizowane przez Komendę Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z Magnolia Park. Policjantka podkreśla, że akcje zawsze cieszą się dużym powodzeniem:

Zwłaszcza dzieci zadają dużo pytań, na które chętnie odpowiadamy. To też okazja, by podpatrzeć policję przy pracy

Akcja potrwa w godz. 12-16 na placu przed wejściem do Magnolia Park od strony ul. Legnickiej. Znakowanie jest w pełni bezpłatne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024