Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We Wrocławiu powstało Centrum Pomocy Dzieciom

Facebook

We Wrocławiu otwarto Centrum Pomocy Dzieciom, w którym osoby doświadczające przemocy otrzymają kompleksowe wsparcie. Centrum prowadzi Fundacja Non Licet . To drugie takie miejsce na Dolnym Śląsku.

/materiały prasowe/Wydział Komunikacji Społecznej

Wrocław, w ramach współpracy z Fundacją Non Licet, zainicjowały uruchomienie w mieście drugiego na Dolnym Śląsku, a ósmego w Polsce – Centrum Pomocy Dzieciom. Zapewnia ono nieodpłatną pomoc dzieciom i rodzinom.

Działania Centrum Pomocy Dzieciom kierowane są do dzieci, które doświadczyły jakiejkolwiek przemocy, zarówno  w rodzinie, jak i od rówieśników. Pomocą będą objęci też rodzice, którzy wspierają dziecko w pokonywaniu traumy.

Na miejscu dzieci nie tylko będą mogły skorzystać z pomocy terapeutów, psychologów i psychiatrów, ale też lekarzy pediatrów i prawników. W placówce znajduje się też pokój do przesłuchań dla dzieci, które są w trakcie procedury prawnej.

Zazwyczaj to organizacje zabiegają u władz miasta o powstanie takiego miejsca jak Centrum Pomocy Dzieciom. We Wrocławiu było odwrotnie, to władze miasta zgłosiły się do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę z prośbą o wsparcie w zdiagnozowanej potrzebie specjalistycznego ośrodka tego typu

– mówi  dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

/materiały prasowe/UMW

Do Centrum będą przychodziły dzieci wraz z rodzicami na umówione spotkania. Każde dziecko będzie musiało przejść procedurę kwalifikacyjną, będzie też przeprowadzany obszerny wywiad z rodzicem. Na ten podstawie zostaną określone konieczne działania.

Centrum Pomocy Dzieciom mieści się przy ul. Grabiszyńskiej 35–39, w przychodni MSWiA (wejście B).Informacje o zapisach można znaleźć na stronie Fundacji Non Licet.

Wszelkie informacje można też uzyskać pod numerami telefonów: 572 108 352 i 572 014 532.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj