Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We wrocławskim zoo urodził się kotik afrykański. „Rośnie jak na drożdżach”

Facebook

Szczeniak urodził się 11 lipca. Najmniejszy członek stada rośnie jak na drożdżach i uczy się pływać. Można go już wypatrywać na okólniku, który jest częścią zewnętrznego wybiegu kotików.

We wrocławskim zoo mieszka teraz siedem kotików afrykańskich: cztery samce i trzy samice. Największy spośród nich jest Nelson, samiec i ojciec młodych urodzonych w ostatnich latach szczeniąt.

Wrocławski ogród zoologiczny na poród Nabi (matki małego kotika afrykańskiego) czekał od maja. Ciąża u kotików afrykańskich trwa około roku, a młode na świat przychodzą wiosną lub wczesnym latem.

Młody kotik to samiec. Rozwija się bardzo dobrze, jest aktywny i żywiołowy. Szybko przybiera na masie, obecnie ma już ponad 10 kg. Coraz mniej czasu spędza z mamą, co znajduje odzwierciedlenie dla zachowań kotików w naturze

– czytamy w komunikacie wrocławskiego zoo.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław/

W tym momencie szczeniak uczy się pływać (kotiki nie rodzą się z taką umiejętnością), gdy już opanuje sztukę pływania, zostanie wypuszczony do wielkiego basenu.

Bezpośredni kontakt z młodym kotikiem na razie ma jego mama, a pozostałe podziwiają go na razie w okólniku z dystansu.

Młody kotik nie ma jeszcze imienia. Wymyślą je opiekunowie, co jest istotne przez wzgląd na kilka kwestii. Po pierwsze musi być to imię dźwięczne, krótkie i różniące się fonetycznie od imion innych członków stada. Kotiki biorą bowiem udział w treningu medycznym i reagują na komendy głosowe. Muszą się nauczyć rozpoznawać swoje imię.

Ponadto imię powinno być łatwo wymawialne i „międzynarodowe”. W przyszłości mały kotik może trafić do innego zoo, gdzie z typowo polsko brzmiącymi imionami opiekunowie mogą mieć problem.

Małego kotika można wypatrywać na okólniku, czyli ogrodzonym fragmencie wybiegu w wyjścia z zaplecza.

/materiały prasowe/ZOO Wrocław/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj