Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Włamania do mieszkań i domów! W Radiu GRA sprawdzamy jak im zapobiec!

Facebook

Dziś w Radiu GRA rozmawiamy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji o zabezpieczeniu naszego domu przed włamaniem. Niejednokrotnie tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, stosując się do kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

pixabay
pixabay

Wrocławscy policjanci stale prowadzą różnego rodzaju działania operacyjne i akcje prewencyjne, mające na celu ograniczenie tego typu zdarzeń m.in. podczas spotkań z mieszkańcami podpowiadają, jak można uniknąć takich zagrożeń.

Mówi st. sierż. Dariusz Rajski, z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Jeden z najważniejszych elementów, który zabezpiecza nasze mieszkanie przed włamaniem to zamek. Na co zwrócić szczególną uwagę i jak wybrać ten właściwy?

Przed włamaniem i w rozpoznaniu ewentualnego sprawcy może pomóc nam także monitoring. Jeżeli to możliwe, warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego dobytku system alarmowym; wybierz firmę, której systemy ochronne gwarantują uzyskanie zniżki ubezpieczeniowej…

Przed wyjściem z domu należy pamiętać o zamknięciu wszystkich drzwi i okien. 2/3 włamywaczy wchodzi do domów właśnie oknem. Zostawienie ich uchylonych może narazić nas na niebezpieczeństwo! Mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamanie przez drzwi balkonowe – warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dobrych klamek (w sprzedaży są klamki zamykane na klucz) lub chociaż zwykłych zasuwek…

Funkcjonariusze przypominają o natychmiastowym poinformowaniu Policji o swoich podejrzeniach lub zaobserwowanej przed chwilą sytuacji niebezpiecznej. Im szybciej przyjmą zgłoszenie i pojadą na miejsce, tym będą mogli podjąć bardziej skuteczne działania zmierzające do eliminowania zagrożeń lub zatrzymania sprawców włamań.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021