Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław zwiększy kursowanie autobusów do podwrocławskich miejscowości

Facebook

Od 2025 roku miasto ma zwiększyć liczbę autobusów kursujących po aglomeracji Wrocławia z 72 do 100. Wzrosnąć ma również liczba nowych linii autobusowych z 27 do 32.

/fot. fb. MPK Wrocław/autobus

Wrocław zwiększy kursowanie autobusów do podwrocławskich miejscowości

Nowy kontrakt przewiduje duży skok – z 3,5 mln wozokilometrów do 5,5 mln wozokilometrów przejeżdżanych rocznie przez autobusy na połączeniach aglomeracyjnych

– mówił wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur.

Dodał, że wzrośnie również liczba autobusów obsługujących te połączenia – zamiast dotychczasowych 70 będzie 100 pojazdów, w tym 70 nowych.

Wzrosnąć ma również liczba połączeń liczba nowych linii autobusowych z 27 do 32.

Zapowiadane zamiany mają w pełni zacząć funkcjonować od przyszłego roku.

Dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia Paulina Tyniec-Piszcz podkreśliła, że część zmian w komunikacji aglomeracyjnej wejdzie w życie w najbliższy weekend, 6-7 kwietnia. A także od przyszłego tygodnia.

To zmiany dla trzech podwrocławskich gmin – Miękinia, Wisznia Mała i Długołęka, w tym wprowadzenie nowej linii oraz zagęszczenie połączeń

– mówiła dyrektor.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wrocławscy urzędnicy poinformowali również, że zostanie wprowadzona aglomeracyjna karta seniora dla mieszkańców podwrocławskich gmin, którzy przekroczyli 60. rok życia. Dziś taką kartą posługują się wrocławscy seniorzy. Rozwiązanie to wprowadza też ulgi na usługi we wrocławskich firmach i instytucjach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj