Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wschodnią Obwodnicą Wrocławia pojedziemy w 2023 roku!

Facebook

Samorząd Województwa podpisał umowę z wykonawcą na wybudowanie północnego, 10-kilometrowego fragmentu Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Wartość tej części trasy to około 165 mln zł. Wykonawca ma 2 lata na wybudowanie tego odcinka.

fot. UMWD
fot. UMWD

Tłumaczy Michał Nowakowski – Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Budowany odcinek to kontynuacja już istniejącej drogi. Jak zaznacza Nowakowski – od południa, ten fragment obwodnicy będzie rozpoczynał się na rondzie przy ulicy Strachocińskiej we Wrocławiu…

Przypomnijmy, że wcześniej za północny odcinek trasy odpowiedzialna byłą firma Strabag, która podpisała kontrakt w 2017 roku w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca wywiązał się z części umowy i zaprojektował 10-kilometrowy odcinek trasy. Gdy uzyskał wszystkie niezbędne pozwolenia, aby rozpocząć prace budowlane, wystąpił do Samorządu Województwa z roszczeniem finansowym w wysokości 70 mln zł.

Samorząd Województwa informuje, że Wschodnia i Autostradowa Obwodnica Wrocławia, przejmą cały ruch tranzytowy. Te dwie trasy pomogą odkorkować Wrocław. Odciążą ruch drogowy od Alei Sobieskiego w kierunku Placu Grunwaldzkiego oraz węzeł Bielański.

Obecnie prace na całej, Wschodniej Obwodnicy Wrocławia podzielone są na 3 odcinki. Jeden z nich to północny fragment, na którego realizację podpisano właśnie umowę. Dwa kolejne znajdują się w południowej części…

Inwestycja powinna być gotowa w 2023 roku. Wówczas stolicę Dolnego Śląska będzie otaczał ring składający się z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i drogi wojewódzkiej, stanowiącej Wschodnią Obwodnicę Wrocławia.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj