Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zaglądamy do remontu na ulicy Kazimierza Wielkiego. Jak przebiegają prace?

Facebook

Dziesięć dni temu ruszyły prace przy przebudowie sieci ciepłowniczej w ulicy Kazimierza Wielkiego. Według wykonawcy prace przebiegają zgodnie z planem, a zakończenie pierwszego etapu planowane jest do końca lipca.

/fot. Kamil Durkacz/Kazimierza Wielkiego/

Co zostało już wykonane?

Położyliśmy już 160 metrów magistrali ciepłowniczej na odcinku od ul. Ruskiej do ul. Krupniczej oraz ok. 240 m nowej sieci preizolowanej na odcinku od ul. Widok w stronę ul. Wierzbowej. Część sieci jest już zasypywana, zagęszczana i przygotowujemy się do odbudowy nawierzchni

– czytamy w komunikacie Fortum.

/materiały prasowe/Fortum/na zdjęciu stare rury/

W trakcie prac niekiedy na przeszkodzie stają stare mury, których usunięcie na bieżąco trzeba konsultować z wrocławskim konserwatorem zabytków.

Prowadzimy prace w płytkim wykopie w obrębie wrocławskiego Starego Miasta, dlatego też na placu budowy obecny jest codziennie archeolog, który każdy odkopany mur oczyszcza, ewidencjonuje i wydaje decyzje o możliwości dalszego prowadzenia prac

– mówi Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju w Fortum.

Prace w ul. Kazimierza Wielkiego prowadzone są w dwóch etapach: I etap obejmuje dwa odcinki – od ulicy św. Mikołaja do Krupniczej oraz od ulicy Zamkowej do Wierzbowej.

Z kolei drugi etap przebudowy obejmie przebudowę ulicy Krupniczej i Zamkowej. Prace mają potrwać do końca wakacji.

/materiały prasowe/Fortum/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj