Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Zakończył się remont śluzy na stopniu wodnym Ratowice na Odrze

Facebook

Wody Polskie zakończyły remont i przebudowę śluzy na stopniu wodnym Ratowice na Odrze - poinformował w piątek Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Warta 64,5 mln zł inwestycja miała m.in. poprawić warunki żeglugowe na Odrzańskiej Drodze Wodnej.

Roboty budowlane trwały od I kwartału 2019 roku do IV kwartału 2022 i były rozłożone w czasie z uwagi na przerwy spowodowane zapewnieniem konieczności funkcjonowania obiektu w sezonie żeglugowym, zaś gruntowne prace odbywały się podczas przerw nawigacyjnych

– podano w piątkowym komunikacie.

Koszt inwestycji wyniósł 64,5 mln zł. Zadanie oprócz przywrócenia właściwego stanu technicznego śluzy Ratowice, miało na celu poprawę warunków żeglugowych na Odrzańskiej Drodze Wodnej poprzez dostosowanie obiektu do wymagań IV klasy drogi wodnej.

W ramach prac rozbudowano m.in. komorę śluzy. Zwiększono jej szerokości z 9,6 m do 12,0 m oraz głębokości z 2,9 m do 3,5 m. Obecnie trwa wyposażanie obiektu w nowoczesne systemy elektroniczne.

Wybudowana w latach 1910-11 śluza Ratowice znajduje się w kanale żeglugowym w obrębie Kotowic. Czyli terenu należącego do gminy Siechnice na Dolnym Śląsku. Jest usytuowana na 227 kilometrze Odry. Wchodzi w skład stopnia wodnego Ratowice, którego zasadnicze budowle są zlokalizowane w gminie Czernica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj