Radio Gra Wrocław

Rozbudowa wrocławskiego lotniska. Przedstawiamy szczegóły

Wykonawcą rozbudowy i modernizacji strefy operacyjnej lotniska została firma BUDIMEX S.A. W ramach inwestycji powstaną między innymi nowa droga kołowania równoległa do drogi startowej, a także płyta postojowa dla samolotów.

/materiały prasowe/lotnisko we Wrocławiu

Jaki jest cel tej inwestycji?

Budowa nowej  i modernizacja istniejącej infrastruktury w znaczący sposób zwiększy nasze możliwości, zarówno jeżeli chodzi liczbę obsługiwanych operacji lotniczych, jak i liczbę samolotów zbazowanych przez przewoźników we Wrocławiu. To wszystko przełoży się oczywiście również na jeszcze bogatszą siatkę połączeń

– mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Wykonawca zajmie się budową drogi kołowania równoległej do drogi startowej, a także płyty postojowej dla samolotów. W ramach inwestycji ma powstać również przestrzeń do odladzania samolotów oraz droga szybkiego zjazdu. Ponadto już istniejące drogi kołowania zostaną dostosowane do układu nowo wybudowanych elementów infrastruktury.

Wartość inwestycji oszacowano na 365 milionów złotych. Na jej realizację pozyskano dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej, które pokryje około 50 procent kosztów realizacji projektu.