Budowa azylu w ul. Grota – Roweckiego we Wrocławiu
Pod koniec minionego tygodnia rozpoczęły się przygotowania do budowy azylu dla pieszych na ulicy Grota – Roweckiego, u zbiegu z ulicą Pawła Jasienicy.

Budowa azylu dla pieszych wraz z doświetleniem na ul. Grota – Roweckiego przy ul. Pawła Jasienicy
- W ulicy Grota – Roweckiego rozpoczęły się prace drogowe
- W sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Pawła Jasienicy powstanie azyl dla pieszych oraz przejazd rowerowy po stronie ścieżki rowerowej
- Pojawi się również dodatkowe oświetlenie zapewniające lepszą widoczność
Do końca sierpnia będą zrealizowane wszystkie prace generujące utrudnienia w ruchu: korekta geometrii skrzyżowania oraz przeciski pod jezdnią dla zasilenia nowego oświetlenia. Oznacza to już od teraz miejscowe zwężenia na jezdni i chodnikach. To najtrudniejszy etap prac, dlatego zależy nam na tym aby zakończył się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, który poskutkuje wzmożeniem ruchu kołowego.
– Azyl pozwoli na pokonywanie ruchliwej jezdni „na dwa razy”. Ulica Grota –Roweckiego jest dość mocno obciążona ruchem, stanowi wszak główną drogę dojazdową do Ołtaszyna i Wojszyc. Oprócz ruchu indywidualnego przenosi również komunikację autobusową. Azyl pozwala na komfortowe i dostosowane do tempa pieszego pokonywanie jezdni, tak ważne w przypadku osób starszych, mniej sprawnych fizycznie czy rodziców z małymi dziećmi. Jego obecność powoduje również naturalne spowolnienie ruchu kołowego i większą ostrożność u kierujących. Dodatkowe oświetlenie wzmocni poczucie bezpieczeństwa u obydwu grup użytkowników, bo piesi będą lepiej widoczni – zapewnia Klaudia Piątek ze ZDiUM.
Ulica Grota – Roweckiego jest drogą powiatową, zlokalizowaną na południu Wrocławia. Posiada jezdnię bitumiczną dwupasową oraz obustronne ciągi piesze, po stronie wschodniej biegnie dwukierunkowa ścieżka rowerowa. W obrębie skrzyżowania znajdują się przystanki autobusowe, i zabudowa wielo i jednorodzinna. Obecność przystanków oraz obiektów usługowo – handlowych w sąsiedztwie skrzyżowania generuje dodatkowy ruch pieszy, wybór tej lokalizacji dla budowy azylu nie był przypadkowy i jest ze wszech miar uzasadniony. Prace potrwają 2 miesiące, powinny się zakończyć na przełomie września i października.