Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Budowa azylu w ul. Grota – Roweckiego we Wrocławiu

Facebook

Pod koniec minionego tygodnia rozpoczęły się przygotowania do budowy azylu dla pieszych na ulicy Grota – Roweckiego, u zbiegu z ulicą Pawła Jasienicy.

Budowa azylu dla pieszych wraz z doświetleniem na ul. Grota – Roweckiego przy ul. Pawła Jasienicy

  • W ulicy Grota – Roweckiego rozpoczęły się prace drogowe
  • W sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Pawła Jasienicy powstanie azyl dla pieszych oraz przejazd rowerowy po stronie ścieżki rowerowej
  • Pojawi się również dodatkowe oświetlenie zapewniające lepszą widoczność

Do końca sierpnia będą zrealizowane wszystkie prace generujące utrudnienia w ruchu: korekta geometrii skrzyżowania oraz przeciski pod jezdnią dla zasilenia nowego oświetlenia. Oznacza to już od teraz miejscowe zwężenia na jezdni i chodnikach. To najtrudniejszy etap prac, dlatego zależy nam na tym aby zakończył się jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, który poskutkuje  wzmożeniem ruchu kołowego.

Azyl pozwoli na pokonywanie ruchliwej jezdni „na dwa razy”. Ulica Grota –Roweckiego jest dość mocno obciążona ruchem, stanowi wszak główną drogę dojazdową do Ołtaszyna i Wojszyc. Oprócz ruchu indywidualnego  przenosi również komunikację autobusową. Azyl pozwala na komfortowe i dostosowane do tempa pieszego pokonywanie jezdni, tak ważne w przypadku osób starszych, mniej sprawnych fizycznie czy rodziców z małymi dziećmi. Jego obecność powoduje również naturalne spowolnienie ruchu kołowego i większą ostrożność u kierujących. Dodatkowe oświetlenie wzmocni poczucie bezpieczeństwa u obydwu grup użytkowników, bo piesi będą lepiej widoczni – zapewnia Klaudia Piątek ze ZDiUM.

Ulica Grota – Roweckiego jest drogą powiatową, zlokalizowaną na południu Wrocławia. Posiada jezdnię bitumiczną dwupasową oraz obustronne ciągi piesze, po stronie wschodniej biegnie dwukierunkowa ścieżka rowerowa. W obrębie skrzyżowania znajdują się przystanki autobusowe, i zabudowa wielo i jednorodzinna. Obecność przystanków oraz obiektów usługowo – handlowych w sąsiedztwie skrzyżowania generuje dodatkowy ruch pieszy, wybór tej lokalizacji dla budowy azylu nie był przypadkowy i jest ze wszech miar uzasadniony. Prace potrwają 2 miesiące, powinny się zakończyć na przełomie września i października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023