Radio Gra Wrocław

Kiedy otwarcie wrocławskich basenów i kąpielisk? Poznaliśmy przewidywany termin

Początek maja to piękna pogoda i wysoka temperatura. Jak się okazuje z wrocławskich basenów i kąpielisk, skorzystać będziemy mogli jeszcze w tym miesiącu. Koniecznie sprawdźcie szczegóły!

kąpielisko
/materiały prasowe/UMW

Kiedy otwarcie wrocławskich basenów i kąpielisk? Poznaliśmy przewidywany termin

Czekamy na piękne i słoneczne lato w tym roku. Aktualnie jesteśmy w procesie przygotowań do sezonu na naszych basenach przy ul. Wejherowskiej i na kąpielisku Glinianki. Jak co roku, czyszczone są niecki basenowe, sprawdzane, konserwowane i serwisowane sanitariaty oraz urządzenia techniczne. W najbliższych dniach baseny wypełnią się wodą, która następnie musi zostać przebadana i dopuszczona przez Sanepid do użytkowania przez kąpiących się. Na Gliniankach dodatkowo dosypywane są tony piasku, aby uzupełnić, wyrównać i przygotować plażę

– mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan, operatora kąpielisk.

Oba kąpieliska zostaną otwarte najpóźniej 15 czerwca. Jest jednak szansa, że będzie można z nich skorzystać dużo szybciej.

Jeśli tylko pogoda dopisze i będzie nas czekał upalny długi weekend w Boże Ciało (Boże Ciało przypada w tym roku 30 maja), to już wtedy zgłosimy gotowość i otworzymy nasze obiekty. Śledząc na bieżąco prognozę pogody poinformujemy o konkretnej dacie, czy będzie to 30 maja czy weekend później, ale uspokajam, że nawet mimo niesprzyjającej aury baseny zostaną otwarte nie później niż 15 czerwca

– wyjaśnia Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Cenniki poznamy już niedługo.

Pływalnia letnia Orbita

Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34 otwarta będzie codziennie w godzinach 9-19. To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku:

  • Basen pływacki o wymiarach 50 x 25 m i głębokości od 1,6m do 1,8m
  • Basen rekreacyjny o wymiarach 50 x 25 m, w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona wraz ze zjeżdżalniami. Głębokość od 1 do 1,4 m
  • Brodzik dla dzieci – niecka basenowa ok 200 mkw. o głębokości 40 cm z fontanną, a w pobliżu plac zabaw dla dzieci

W ubiegłym sezonie pływalnię letnią odwiedziło ponad 80 tys. osób.

Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwać będzie 5 ratowników. Na terenie pływalni letniej znajdują się punkty gastronomiczne, przebieralnie, szatnie (szafki na 5 zł – zwrotne) i sanitariaty.

Dla klientów przygotowanych zostało 150 sztuk bezpłatnych leżaków, a także wzbogacono ofertę gastronomiczną. W upalne odbędą się różne sportowe animacje dla korzystających z basenów. Pływalnia będzie honorować karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover.

Również w tym roku będzie możliwość zakupu biletów i karnetów przez internet. Dzięki sprzedaży internetowej liczymy na sprawniejszą i szybszą obsługę, a przede wszystkim na skrócenie kolejek, które szczególnie w upalne dni tworzą się przed wejściem na pływalnię. Osoby z biletem internetowym będą miały osobne wejście. Oprócz tego, aby zachęcić do zakupów przez internet, cena biletów będzie niższa nawet o 2-3 zł niż w okienku kasowym

– mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan.

kąpielisko
/materiały prasowe/UMW

Kąpielisko Glinianki

Jedno z kultowych wrocławskich kąpielisk, położone nieopodal Tarczyński Areny. To teren o łącznej powierzchni 17 hektarów, w obrębie którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok 10 hektarów.

W ubiegłym sezonie odwiedziło je ponad 20 tys. osób. Otwarte będzie w dni powszednie w godzinach 9-19, a w weekendy w godz. 9-20.

Na terenie kąpieliska pojawią się punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Będą to m.in. foodtracki lub kontenery gastronomiczne z ciepłymi potrawami, typu pierogi, makarony, pizza, dania wegetariańskie, ale też fast food (frytki, burgery, zapiekanki, hot dogi itp.) oraz słodkości (lody, wyroby cukiernicze).

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenis stołowy oraz Wakepark.

Kąpielisko Morskie Oko

Najpopularniejsze wrocławskie kąpielisko, w ubiegłym roku przeszło duży remont.  Zakres prac obejmował m.in. renowację natrysków zewnętrznych, szatni, toalet czy plaży. Długofalowe plany rozwoju tego terenu obejmują m.in. wyznaczenie stref grillowych, doskonałych do organizacji rodzinnych pikników, instalacji wodnych dmuchańców dla dzieci czy stref przeznaczonych do gier planszowych. Dodatkowo, w przyszłości na terenie kąpieliska będą dostępne kajaki, umożliwiające aktywny wypoczynek na wodzie. W planach jest też remont pomostu.

W tamtym roku obiekt odwiedziło około 90 tysięcy osób.

Stale inwestujemy w rozwój Morskiego Oka, które cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. Już w tym sezonie odwiedzający mogą liczyć na nowe atrakcje. Intensywne przygotowania obiektu trwają i jesteśmy przekonani, że wrocławianie będą zadowoleni z nowej jakości kąpieliska

– mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS-u Wrocław, operatora kąpieliska.

Sezon kąpielowy na Morskim Oku rozpocznie się tradycyjnie 1 czerwca.

Bezpłatne kąpieliska i akweny

22 czerwca, wraz z rozpoczęciem wakacji miasto bezpłatnie uruchomi trzy obiekty strzeżone, wraz z ratownikami, punktami medycznymi, toaletami oraz plażami.

Będą to kąpieliska i akweny:

  • Królewieckaprzy ul. Królewieckiej na Maślicach
  • Harcerskaprzy ul. Harcerskiej na Oporowie
  • Jeziorowaprzy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach

W tym roku, przy ul. Jeziorowej na Pawłowicach, w miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska pojawi się plaża miejska w nowej odsłonie. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z m.in. desek SUP. Do dyspozycji gości będzie plaża o 40 metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam miejsce do piknikowania i na ognisko, nowe podesty, boisko do siatkówki, opiekę ratownika, punkt pierwszej pomocy i nowość – wypożyczalnię popularnych desek SUP.

Woda w tym miejscu będzie regularnie badana, by wszyscy chętni, bez przeszkód, mogli korzystać z popularnego akwenu. Odświeżono również tereny zielone. Zasadzono między innymi nowe rośliny. Część z tych inwestycji to efekt wygranych przez mieszkańców projektów WBO.

Liczymy, że Jezioro Pawłowickie będzie, jak co roku, jednym z ulubionych miejsc letniego, aktywnego i rodzinnego wypoczynku. Zwłaszcza, że oferta, którą przygotowaliśmy będzie jeszcze bogatsza, niż dotychczas

– mówi Łukasz Wójcik, dyrektor MCS-u.

Dodajmy, że przez okrągły rok można też korzystać z aquaparków Wrocławskiego Parku Wodnego: przy ul. Borowskiej w centrum miasta oraz Polnej na Brochowie. Najpóźniej w czerwcu zostanie otwarty trzeci, przy ul. Wilanowskiej na Zakrzowie.