Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław rozpoczyna marsz po Mistrzostwo Polski

Facebook

Już dzisiaj o godz. 20:30 piłkarze Śląska Wrocław rozegrają pierwszy z trzech kluczowych spotkań w kontekście walki o Mistrzostwo Polski. Na Tarczyński Arena zmierzą się z Cracovią. Czy wrocławianie zasiądą na fotelu lidera?

/materiały prasowe/Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław SA

To już ostatnia prosta. Do zakończenia sezonu pozostały zaledwie trzy kolejki. W poprzedni weekend podopieczni Jacka Magiery wykorzystali potknięcie Jagielloni Białystok i zbliżyli się do lidera Ekstraklasy na dwa punkty. Dzięki czemu trójkolorowi nadal pozostają w walce o Mistrzostwo Polski. Pierwszym krokiem na drodze Śląska będzie Cracovia, czyli 14 siła ligi.

O korzystny rezultat wcale nie musi być łatwo. Wrocławianie muszą zachować czujność, bo Cracovia wciąż walczy o utrzymanie w Ekstraklasie. Dlatego można spodziewać się, że do Wrocławia przyjedzie wyjątkowo zmotywowana. W ubiegłym tygodniu przekonał się o tym, chociażby Górnik Zabrze, który uległ Cracovi aż 5:0. Zdaje się, że odpuszczać nie zamierza również Ślask, dla którego ostatnia kolejka Ekstraklasy ułożyła się wybitnie.

Mistrzostwo Polski? Fundamentalne jest to, żeby wygrać z Cracovią i od tego trzeba wyjść. Będziemy walczyć o zwycięstwa. Koncentrujemy się na sobie i wiemy jak wygląda sytuacja w tabeli. Oczywiście, że chcemy mistrzostwa, rozmawiamy na ten temat. Raków gra jeszcze z Pogonią, a Legia jedzie do Poznania, więc na pewno będą jeszcze straty punktów w czołówce. My musimy patrzeć na siebie. Wiemy, że możemy dokonać czegoś wielkiego

– mówi Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław.

/materiały prasowe/Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław SA

#16dlaPiotrusia

Piłkarze przygotowują się do meczu, mocno trenują, ale też pamiętają o innych. Zespół WKS-u rozpoczął akcję #16dlaPiotrusia. Na opublikowanym przez klub video, który znajdziecie TUTAJ każdy z graczy podbił piłkę 16 razy – ta symboliczna liczba nawiązuje do 16 milionów złotych, które muszą zebrać rodzice 5-letniego Piotrka Szliwy z Dolnego Śląska na lek w USA. Chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a. Podczas meczu na Tarczyński Arena pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać wpłaty do specjalnych puszek. Drużyna Śląska do #16dlaPiotrusia nominowała Jagiellonię Białystok, Lechię Gdańsk oraz Panthers Wrocław.

Frekwencja

Wrocławianie liczą nie tylko na trzy punkty, ale i na kolejny mecz z wysoką frekwencją na Tarczyński Arena Wrocław. Średnio spotkania Śląska przyciągają w tym sezonie 21,5 tysiąca widzów, co jest trzecim najwyższym wynikiem w kraju. WKS czekają jeszcze dwa domowe mecze – poza piątkowym z Cracovią również 18 maja z Radomiakiem Radom.

Staramy się, by jak najwięcej osób dowiedziało się o meczu i przyszło nas wspierać. W mieście widać nasze plakaty, reklama meczu obecna jest na tyłach autobusów oraz ekranach i kasownikach MPK, widać nas w Kolejkowie, u partnerów, zapowiedź spotkania jest wyświetlana na stadionie. W tym tygodniu zawodnicy osobiście sprzedawali bilety w Centrum Kibiców Śląska, odwiedzili również kolejną szkołę, do tego trwa konkurs, w którym nagradzamy fanów obecnych na trzech ostatnich meczach, zorganizowaliśmy promocję na „pakiet kibica”, tak by wszyscy przyszli na stadion w barwach

– mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Mecz Śląsk vs. Cracovia w piątek, 10 maja, o godz. 20:30 na Tarczyński Arena Wrocław.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024