Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Delicje Regionów zawitają do Wrocławia

Facebook

Od 7 do 9 lipca na wrocławskim Rynku odbędzie się festiwal Delicje Regionów. W ramach tego wydarzenia organizowane będą warsztaty kulinarne, pokazy filmów i degustacje tradycyjnych potraw. Będzie można też kupić regionalne produkty.

/materiały prasowe/UMW/

W ramach Delicji Regionów organizowane będą m.in. warsztaty kulinarne z kucharzami z wrocławskich restauracji, pokazy filmów o tematyce restauracyjno-gastronomicznej. A także degustacja tradycyjnych potraw kuchni polskiej. Sprzedawane będą również produkty regionalne z Dolnego Śląska.

Na Delicjach Regionów spotkamy Julkę Cymbaluk i Kubę Tomaszczyk z Masterchefa Junior, a także blogerów i szefów kuchni – m.in. Gagika Grigoryana (Gotuj z Gruzinem) i Bartosza Snecza Dębskiego (Snecz Gotuje), Wojciecha Harapkiewicza i Łukasza Majchrowskiego. Przygotują oni pokazy gotowania.

Ważnym aspektem festiwalu będzie niemarnowanie. Podobnie, jak np. w przypadku Jarmarku Bożonarodzeniowego czy innych miejskich imprez, pojawią się na naczynia wielorazowego użytku. Nie będzie „foliówek”, a w zamian pojawią się torby papierowe lub biodegradowalne. Zaplanowane zostały również warsztaty less waste.

SŁUCHAJ W RADIU GRA WROCŁAW

Co to za wydarzenie?

– mówiła Małgorzata Golak, dyrektorka Biura Rozwoju Gospodarczego.

Jakich dań będziemy mogli spróbować?

– mówiła organizatorka wydarzenia, Małgorzata Scheuer-Tyc.

Na wydarzeniu pojawią się też zwycięscy Master Chefa.

Ważnym aspektem festiwalu będzie niemarnowanie.

-mówił Tomasz Wencek z Fundacji Mniej Więcej.

Na rynku zostanie przygotowana także strefa edukacyjna – zaplanowano pokazy i prelekcje w zakresie ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj