Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jacek Sutryk kandydatem lewicy na prezydenta Wrocławia

Facebook

Przedstawiciele Nowej Lewicy poinformowali w komunikacie o kandydatach na prezydentów dolnośląskich miast. To cztery osoby, które już piastują swój urząd i będą się ubiegać o reelekcję. Mowa m.in. o prezydencie Wrocławia Jacku Sutryku.

Jacek Sutryk
/Jacek Sutryk/ Tomasz Waszczuk/PAP

W komunikacie podano, że 31 stycznia Dolnośląska Rada Wojewódzka Nowej Lewicy zatwierdziła kandydatów na stanowiska prezydenta i prezydentki dolnośląskich miast. Przedstawiciele Nowej Lewicy poinformowali o czterech osobach. Wszystkie pełnią już urząd prezydenta. Wśród nich jest m.in. Jacek Sutryk, który w 2018 roku wygrał wybory na prezydenta Wrocławia. Wówczas poparło go wiele środowisk politycznych, m.in. Platforma Obywatelska, Nowoczesna, a także poprzedni prezydent Rafał Dutkiewicz.

W Legnicy kandydatem Nowej Lewicy będzie Tadeusz Krzakowski, który pełni swój urząd już od 2002 roku. W komunikacie przekazano również, że w Świdnicy o reelekcję będzie się ubiegała rządząca od 2014 roku Beata Moskal-Słaniewska. Z kolei w Głogowie Nowa Lewica postawiła ponownie na Rafaela Rokaszewicza, który również pełni swoją funkcję od 2014 r.

Na ten moment nie znamy jeszcze kandydatów Nowej Lewicy w innych miastach prezydenckich Dolnego Śląska, takich jak Bolesławiec, Jelenia Góra, Lubin i Wałbrzych.

źródło: PAP

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024