Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Follow your dreams. W Borzygniewie odbędzie się wyjątkowy triathlon

Facebook

Już jutro (12 sierpnia) w Borzygniewie odbędzie się czwarta edycja „Follow Your Dreams Triathlon”. Wydarzenie skierowane jest do osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy przy pomocy opiekunów pokonają trasę triathlonu, która składa się z pływania, jazdy na rowerze i biegania.

/fot. fb. Fizjotriterapia. Follow your dreams/

Emocje są ogromne, zarówno u samych uczestników, opiekunów, jak i u rodziny. Dzieci wychodzą do ludzi, mamy możliwość spotkania się osób pełnosprawnych, z niepełnosprawnymi, przełamania tych barier i fajnej atmosfery, która panuje na zawodach – mówił Prezes Fundacji Follow your dreams Triathlon Łukasz Malaczewski.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Każdy może wziąć udział i nie ma żadnych ograniczeń. Mogą startować dzieci, jak i osoby dorosłe. Jeżeli ktoś wymaga tego, żeby jechać na wózku, to nasza Fundacja stara się, żeby taki wózek zorganizować. Posiadamy około dwunastu. Dojdą jeszcze dwa nowe, kolejne są niestety bardzo kosztowne, ponieważ koszt takiego jednego wózka to jest około 20 000 zł – wyjaśnia Łukasz Malaczewski.

Fundację można wspierać finansowo, o tym, jak to zrobić przeczytacie tutaj. Pieniądze pozwolą na zakup nowych specjalistycznych wózków.

Co jest bardzo istotne i fajne w tym triatlonie, że każdy, który startuje jest wygranym

– podkreśla Dyrektor Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego Hubert Kurdziel.

Oczywiście jest rywalizacja, aczkolwiek wszyscy jesteśmy wygrani w tym w tym triatlonie

– dodaje.

Na tegoroczną edycję wydarzenia zapisy dla uczestników są już zamknięte, jednak organizatorzy zachęcają do kibicowania. Triathlon odbędzie się na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie. Start o godzinie 9:30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj