Radio Gra Wrocław

Kompleksowe Badania Ruchu. Gdzie w najbliższych dniach zawitają ankieterzy?

Trwają Kompleksowe Badania Ruchu. Od wczoraj ankieterzy zawitali do mieszkańców Kątów Wrocławskich, Siechnic oraz Żórawiny. Następnie wyruszą do gmin: Miękinia, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała oraz Długołęka. Czemu mają służyć?

/Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Kompleksowe Badania Ruchu. Gdzie w najbliższych dniach zawitają ankieterzy?

Badania mają służyć poznaniu i zrozumieniu potrzeb transportowych mieszkańców oraz dopasowaniu do nich rozwoju transportu zbiorowego i infrastruktury. Badania potrwają do września.

Głównym elementem badań są ankiety w gospodarstwach domowych. Od początku kwietnia do połowy czerwca ankieterzy odwiedzą prawie 10 000 losowo wybranych mieszkańców Wrocławia i gmin sąsiednich. Ich celem jest poznanie skąd, dokąd, w jakim celu i jak podróżują mieszkańcy.

Ankieterzy zapytają również o ich opinię na temat rozwoju transportu we Wrocławiu. A także o ich dotychczasowe doświadczenia w poruszaniu się po mieście różnymi środkami transportu. Każdy ankieter będzie wyposażony w identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz list informujący o szczegółach badania.

W tym samym czasie odbywać się będą pomiary ruchu. Są to między innymi: badania natężenia ruchu drogowego, ruchu rowerowego i pieszego, pomiary potoków pasażerskich w transporcie zbiorowym oraz na stacjach i dworcach, a także analizy ruchu pojazdów dostawczych i ciężarowych.