Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Legnica. Areszt dla pijanego Ukraińca, który śmiertelnie potrącił pieszą

Facebook

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy sąd tymczasowo aresztował 24-letniego obywatela Ukrainy, który kilka dni temu, mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, śmiertelnie potrącił kobietę na Osiedlu Sienkiewicza w Legnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

/fot. dolnośląska policja/

W minioną środę około godziny 07.30 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który pojazdem marki Ford Focus porusza się ulicą Wielogórską. Natychmiast na miejsce udali się policjanci drogówki, którzy na ulicy Jaworzyńskiej zauważyli opisywany samochód i udali się za nim. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą Forda, nie zważając na wydawane polecenia do zatrzymania, rozpoczął ucieczkę. Kierujący, lekceważąc przepisy ruchu drogowego, brawurowo wjechał w Osiedle Sienkiewicza.

Na ulicy Fiołkowej mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, potrącił kobietę i uderzył w zaparkowane przy posesji pojazdy. Policjanci od razu podjęli czynności reanimacyjne, które prowadzili do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji 21-letnia kobieta zmarła.

Po przebadaniu kierowcy Forda okazało się, że miał on 2.5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto informacje uzyskane z policyjnych baz danych wykazały, że 24-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zebrany na miejscu przez policjantów, prokuratora oraz biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych materiał dowodowy, analiza informacji oraz przesłuchania świadków, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwo 24-latkowi narodowości ukraińskiej grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj