Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto zaprasza na piknik sportowy przy ulicy Asfaltowej. Co zaplanowano?

Facebook

Gry i zabawy ruchowe, strefa relaksu, animacje dla najmłodszych, oraz spotkania ze sportowcami. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają wrocławian podczas niedzielnego pikniku na Wojszycach. Impreza odbędzie się 23 lipca na boiskach nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny.

/materiały prasowe/

Dobiegają końca prace budowlane przy nowym zespole szkolno-przedszkolnym przy ul. Asfaltowej oraz budowa samej ul. Asfaltowej. Z tej okazji w niedzielę w godz. 15-18 odbędzie się piknik sportowy.

Chcemy pokazywać mieszkańcom nasze inwestycje, które oddajemy. Wiemy bowiem, jak bardzo są one przez wrocławian oczekiwane. A piknik, to idealna forma na ich zaprezentowanie oraz integrację mieszkańców

– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w grach i zabawach ruchowych prowadzonych przez animatorów i trenerów. Będzie można m.in.: zagrać w badmintona i piłkę, poskakać na dmuchawcach, poukładać plenerowe klocki czy postrzelać z łuku. Najbardziej zaangażowanych nagrodzimy drobnymi upominkami

– wymienia Beata Nawrotkiewicz z WCRS-u, organizatora pikniku.

W organizację pikniku włączy się także Rada Osiedla Wojszyce, która przygotuje osiedlowy quiz oraz plenerowe gry

– dodaje.

Na miejscu powstanie także strefa partnerska ze stoiskami edukacyjno-promocyjnymi. Instruktorzy Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy, w ramach krótkiego szkolenia, pokażą jak ważne jest zainteresowanie drugim człowiekiem i udzielenie mu niezbędnej pomocy.

Gośćmi pikniku będą także wrocławscy mistrzowie sportowi – swoją obecność zapowiedziała Regionalna Rada Olimpijska. Będzie to okazja, by poznać rekordzistów, medalistów, mistrzów olimpijskich, których rekordy zapisały się w historii sportu.

Poza tym, na pikniku znajdzie się również punkt mobilny sieci przychodni Twój Lekarz, której placówka świadcząca usługi medyczne na NFZ znajduje się w najbliższej okolicy. W punkcie tym będzie można sprawdzić, czy nasze dziecko ma wady postawy, oraz zapisać 12- i 13-latków na szczepienia przeciw HPV. Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli umówić się na bezpłatne konsultacje u psychologa dziecięcego.

Strefa gastro

Podczas sportowego pikniku nie zabraknie też strefy gastro. Przy ul. Asfaltowej staną foodtrucki z przekąskami (płatne). Z kolei bezpłatną wodę z owocami otrzymają uczestnicy pikniku w barze wodnym przygotowanym przez MPWiK Wrocław. W zgodzie z hasłem „Wrocław nie marnuje” organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych butelek wielorazowych i napełniania ich w barze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023