Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ogromny sukces piłkarek Śląska Wrocław! Trójkolorowe mistrzyniami Polski U17!

Facebook

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Śląsk Wrocław pokonał w niedzielę 4:3 (2:3) Górnika Łęczna w finale Centralnej Ligi Juniorek U17. Piłkarki WKS-u zdobyły tym samym tytuł mistrzyń Polski do lat 17.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl/

Szczęśliwy początek spotkania

Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób dla piłkarek Patrycji Falborskiej. Już w drugiej minucie wyszły na prowadzenie. Prostopadłym podaniem obsłużona została Oliwia Związek i w sytuacji sam na sam z Sandrą Urbańczyk uderzyła pewnie tuż przy słupku. Wrocławianki cieszyły się prowadzeniem przez 10 minut, gdy do wyrównania uderzeniem z dystansu doprowadziła Inez Sikora.

Obraz finałowego starcza na jakiś czas uległ zmianie, brakowało konkretnych sytuacji pod obiema bramkami, aż w 32 minucie Trójkolorowe ponownie objęły prowadzenie. Znów do siatki Górniczek trafiła Oliwia Związek, tym razem jednak wykorzystała odbitą piłkę po interwencji bramkarki z Łęcznej. Wrocławianka dopadła do piłki, minęła jeszcze golkiperkę Górnika i uderzeniem pod poprzeczkę zdobyła drugą bramkę.

Radość nie trwała jednak zbyt długo

Radość z ponownego prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo. W 35 minucie długą piłkę za linię obrony Śląska przejęła Sikora i płaskim strzale przy słupku pokonała Julię Galewską. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry pierwszej połowy drużyna z Łęcznej wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym, gdy piłkę w siatce umieściła Oliwia Stachura.

„Comeback” w dobrym stylu

Druga odsłona od pierwszych minut rozgrywana była pod dyktando podopiecznych Patrycji Falborskiej. Zawodniczki WKS-u wyprowadzały kolejne ataki, jednak albo brakowało celnego uderzenia, albo lepszego rozwiązania ostatniej fazy akcji.

W 62 minucie Związek potwierdziła świetną formę, zdobywając przepiękną bramkę. Otrzymała piłkę na 16 metrze, minęła defensorkę i uderzeniem w okienko wyrównała stan meczu. To jednak nie wszystko – zaledwie kilka minut później strzeliła czwartego gola. Po wymianie kilku podań zawodniczka WKS-u wykończyła akcję z bliskiej odległości.

Zasłużone zwycięstwo

W dalszej części spotkania, zawodniczki z Łęcznej dążyły do wyrównania, jednak bezskutecznie. Dzięki czemu to piłkarki Śląska Wrocław U17 odniosły historyczny sukces, sięgając po pierwszy tytuł mistrzyń Polski.

Widziałam po dziewczynach, że mogłyby przegrywać nawet 0:3 i wierzyłyby dalej, że odniosą zwycięstwo. To przekonanie było bardzo silne głównie dlatego, że poparte zostało czymś autentycznym. Od początku w tym wszystkim byłyśmy sobą i otwarcie mówiłyśmy, że bardzo chcemy zdobyć złoty medal – chcemy być po prostu najlepsze. Dzięki temu, że rozmawiałyśmy o tym każdego dnia, to przyzwyczaiłyśmy się do tych myśli i nie ukrywałyśmy przed sobą, że czegoś bardzo pragniemy. Zaczęłyśmy pragnąć razem i dzięki temu miało to jeszcze większą moc

– komentowała sukces swoich podopiecznych trenerka Śląska Wrocław U17 Patrycja Falborska.

Nowym mistrzyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!