Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Politechnika Wrocławska zaprasza na spotkanie z Czesławem Langiem

Facebook

Dlaczego kolarze w wyścigu jadą blisko siebie i jaki wpływ ma na to fizyka? Te i wiele innych kwestii zostanie poruszonych na otwartym spotkaniu z Czesławem Langiem, legendą polskiego kolarstwa i organizatorem Tour de Pologne.

Rozmowę poprowadzi na Politechnice Wrocławskiej dr hab. inż. Adam Sieradzki, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Czesław Lang to kolejny gość cyklu Fizyka Sportu, który organizujemy na PWr. Spotkanie rozpocznie się w środę, 24 kwietnia, o godz. 18 w Strefie Kultury Studenckiej (bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10).

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy na https://wroclaw.tech/lang.

O kolarstwie można rozmawiać godzinami, bo to popularna dyscyplina w Polsce. Nas jednak najbardziej interesuje jej naukowa strona, dlatego wyjaśnimy rolę oporu aerodynamicznego i porozmawiamy o zużyciu energii

– zapowiada prof. Adam Sieradzki.

Czesław Lang jest legendą polskiego kolarstwa. Na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku wywalczył srebrny medal w indywidualnym wyścigu ze startu wspólnego. Zdobył srebrny i brązowy medal w szosowych mistrzostwach świata w drużynie (1977, 1979). Był pierwszym Polakiem w zawodowym peletonie.

Od 1993 roku organizuje z firmą Lang Team największą globalną imprezę kolarską w Polsce -–Tour de Pologne. W tym roku wyścig rozpocznie się we Wrocławiu, kolarze wystartują 12 sierpnia spod Hali Stulecia.

Fizyka Sportu to swobodna rozmowa, w trakcie której sportowiec opowiada o swojej aktywności, a naukowiec w przystępny sposób tłumaczy działające prawa fizyczne. W poprzednich edycjach rozkładaliśmy na czynniki pierwsze takie dyscypliny jak piłka siatkowa, ręczna, pływanie, wspinanie czy lekkoatletykę.

fot: materiały prasowe/ Politechnika Wrocławska

źródło: materiały prasowe

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024