Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Podwójne życie odzyskanych miast”. Otwarty wykład na Politechnice Wrocławskiej

Facebook

Wykład odbędzie się w środę (17.04) w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20) przy ulicy Janiszewskiego 8. Początek o godz. 13:15. O powstawaniu nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych opowie dr Karolina Ćwiek-Rogalska z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk. Wstęp wolny.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska

„Podwójne życie odzyskanych miast”. Otwarty wykład na Politechnice Wrocławskiej

Dr Karolina Ćwiek-Rogalska

Jest antropolożką kulturową i bohemistką – wyspecjalizowała się w antropologii rzeczy i krajobrazu, badania terenowe prowadzi w Polsce i Czechach. Zajmuje się powstawaniem nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych, czyli takich, z których wysiedlono dotychczasowych mieszkańców, a w ich miejsce przybyli nowi. Przykładami, które bada, są Pomorze Środkowe oraz zachodnie i północne Czechy.

Jest kierowniczką ERC StG „SpectralRecycling”, laureatką nagrody NCN w kategorii nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce (2023) oraz nagród naukowych tygodnika „Polityka” (2022), a także stypendystką Fundacji Fulbrighta, FNP, NAWA i MNiSW.

Cykl Interdyscyplinarnych Seminariów Naukowych

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W tym roku gośćmi Politechniki Wrocławskiej byli: laureat Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena.

Wstęp na prelekcję jest darmowy, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy, który znajdziecie TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj