Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Politechnika Wrocławska zaprasza na wykład o kryzysie planetarnym

Facebook

Prof. Szymon Malinowski, będzie gościem pierwszego w tym roku Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiego. Wykład odbędzie się we wtorek (16 stycznia), w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8) o godz. 13.15.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

Podczas spotkania naukowiec odpowie na pytanie, czy jako ludzkość bardziej zależymy od natury, czy natura od nas? Zaprezentuje też syntetyczne, oparte na wiedzy fizycznej, spojrzenie na sposób funkcjonowania naszej planety.

Wstęp jest wolny. Obowiązują wcześniejsze ZAPISY

Prof. Szymon Malinowski

Prof. Szymon Malinowski skończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (1982 r.), następnie uzyskał doktorat nauk przyrodniczych w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk (1988 r.). Od 2008 jest profesorem nauk o Ziemi, a od 2020 – członkiem korespondentem PAN.

Zajmuje się fizyką chmur i opadów, pomiarami turbulencji w atmosferze i nieliniowymi procesami w atmosferze. Pracował nad aspektami meteorologii stosowanej, m.in. oddziaływaniem chłodni kominowych z atmosferą.

Jest dyrektorem Instytutu Geofizyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskiej Akademii Nauk pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Komitetu Geofizyki, a w latach 2020-2022 był przewodniczącym zespołu doradczego do spraw kryzysu klimatycznego przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk.

Profesor Szymon Malinowski zajmuje się też popularyzowaniem wiedzy o nadchodzących zmianach klimatycznych. Jest jednym z założycieli portalu naukaoklimacie.pl i współautorem książki „Nauka o klimacie” (wyd. Post Factum 2021).

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024