Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rozstrzygnięto przetarg na dokumentację projektową linii tramwajowej na Maślice

Facebook

Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy linii tramwajowej na wrocławskie Maślice. Nowa trasa ma powstać w ciąg kilku lat.

/mat. prasowe UM Wrocławia/

Trasa tramwajowa na Maślice będzie liczyć ponad 3,2 kilometrów długości. Dokładny przebieg linii zostanie określony w dokumentacji projektowej.

Według przyjętej koncepcji początek trasy będzie zlokalizowany w pobliżu Stadionu Miejskiego przy ul. Pilczyckiej. Linia będzie biegła po północnej stronie ul. Maślickiej.

Potem trasa odbije w lewo w kierunku południowo-zachodnim w kierunku ulicy Suwalskiej i Królewieckiej, aby zakończyć swój bieg w pobliżu centrum handlowego i linii kolejowej, którą kursują pociągi m.in. w kierunku Głogowa czy Zielonej Góry. Wybór tego miejsca na pętlę tramwajową nie jest przypadkowy, ponieważ w planach PKP jest wybudowanie w sąsiedztwie stacji kolejowej Wrocław-Maślice

– powiedział prezes Wrocławskich Inwestycji Piotr Paś.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że inwestycja umożliwi mieszkańcom Maślic i pobliskich osiedli szybki dojazd do centrum.

Dzięki realizacji tej inwestycji aż 11 tys. osób zyska dostęp w odległości do 500 m do przystanku tramwajowego. A dzięki parkingowi P&R i odpowiedniej integracji z autobusami, trasa tramwajowa na Maślice będzie także nową ofertą komunikacyjną dla Stabłowic czy Pracz Odrzańskich

– powiedział prezydent.

Według przyjętych założeń, wzdłuż linii tramwajowej na Maślice powstanie osiem par przystanków – na wysokości ul. Gosławickiej, przy AOW, ul. Rędzińskiej, Bogatyńskiej, Brodnickiej, na rozwidleniu ul. Maślickiej i trasy tramwajowej odbijającej w kierunku południowo-zachodnim, przy ul. Suwalskiej oraz ul. Królewieckiej.

Firma, która wygrała przetarg ma dwa lata na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj