Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocław zagra „Satisfaction” z bratem Micka Jaggera na Gitarowym Rekordzie Świata

Facebook

Chris Jagger, brat Micka, wokalisty The Rolling Stones, będzie gościem specjalnym 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu. Wraz z synem, Johnem Byronem i tysiącami gitarzystów 1 maja wykona kultowy utwór „Satisfaction".

gitarowy rekord świata
/materiały prasowe

Legendarne „Hey Joe” zabrzmi na wrocławskim Rynku po raz 22. Swój udział w Największej Gitarowej Orkiestrze pod dyrekcją Leszka Cichońskiego potwierdził Chris Jagger. To młodszy brat Micka Jaggera. Chris Jagger obecny jest na scenie od lat 70-tych. Nagrywał z największymi gwiazdami muzyki rockowej, takimi jak Eric Clapton, David Gilmour (Pink Floyd) czy Dave Stewart (Eurythmics) i Leo Sayer. 1 maja, wraz z synem Johnem Byronem, wystąpi we Wrocławiu na Gitarowym Rekordzie Świata. Wspólnie z gitarzystami wykonają „Satisfaction”, legendarny utwór grupy The Rolling Stones.

Kto jeszcze zagra na Gitarowym Rekordzie Świata?

Gitarowy Rekord Świata pomogą pobić Jan Borysewicz i Dariusz Kozakiewicz, którzy razem z tysiącami gitarzystów i gitarzystek zagra polski hit wszech czasów zespołu Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty”.

Do gitarowej orkiestry dołączy również światowej sławy bluesman Vasti Jackson, który zaprosi do wspólnego wykonania wielkiego przeboju Bena E. Kinga. „Stand by Me”.

Na Scenie Głównej po raz pierwszy zaśpiewa Shata QS, autorka m.in. świetnie przyjętej płyty „Fenix” i najnowszej „Wedy” nagranej z gościnnym udziałem Leszka Możdżera.

Nie zabraknie też Wojtka Pilichowskiego, jednego z najlepszych polskich basistów. Artysta poprowadzi też specjalny koncert „All about That Bass” z udziałem znakomitych polskich basistek: Joanny Dudkowskiej i Julii Przybysz.

Na Rynku usłyszymy również zapowiadanych wcześniej: formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band i wielki hit „Rock’n’RollIs King”, Małgorzatę Ostrowską i jej „Meluzynę”, Zbigniewa Hołdysa i Wojciecha Waglewskiego oraz światowej sławy wirtuozów gitary – Joscho Stephana i Neila Zazę.

Atrakcje Gitarowego Rekordu Świata

Występy gwiazd na Scenie Głównej to tylko część bogatego programu atrakcji w miasteczku festiwalowym. Na gitarzystów i gitarzystki czeka w tym roku nowość – Gitarowy Hyde Park, czyli niepowtarzalna szansa, aby zaprezentować światu swoje talenty Będzie też scena „Twoje 5 minut sławy” oraz Balkon Gitarowych Trubadurów i Strefa Gitarowych Krasnoludków dla dzieci i ich rodziców.

Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata zaplanowana jest na godzinę 16.00, ale warto wziąć udział w całych obchodach gitarowego święta, które rozpoczną się już od godziny 10.00 na kilku scenach w samym sercu Wrocławia.

Zapisy na Gitarowy Rekord Świata

Udział w Gitarowym Rekordzie Świata jest bezpłatny. Znajdziecie ją pod linkiem TUTAJ

Wcześniejsza rejestracja ma uprościć i skrócić procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45.

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024, których program znajduje się na stronie TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024