Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Electric Light Orchestra zagra na Gitarowym Rekordzie Świata we Wroccławiu

Facebook

Legendarne przeboje Electric Light Orchestra zabrzmią 1 maja we Wrocławiu podczas 22. edycji największej na świecie gitarowej imprezy dedykowanej Jimiemu Hendrixowi. Gitarzysta Phil Bates pomoże bić Gitarowy Rekord Świata i wraz z tysiącami uczestników festiwalu zagra jeden z rock’n’rollowych hitów wszech czasów.

gitarowy rekord świata
/materiały prasowe

Formacja Phila Batesa dołącza do grona klasyków rocka – zespołów Deep Purple, The Animals, Nazareth i Slade, które pomagały bić Gitarowy Rekord Świata w poprzednich latach.

Muzyka Electric Light Orchestra podczas Gitarowego Rekordu Świata to nasz wielki powrót do klasyki gitarowego rocka

– mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

Gitarzysta Phil Bates pomoże w biciu rekordu i razem z nim zagramy jeden z największych przebojów zespołu „Rock ’n’ Roll Is King”, utwór, który tworzył historię światowego rocka

– dodaje Cichoński.

Działająca w latach 70. i 80. XX stulecia brytyjska grupa Electric Light Orchestra należy do największych i najważniejszych zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Muzyka ELO, oparta na beatlesowskiej stylistyce wzbogaconej o doświadczenia Moody Blues, była bogata brzmieniowo i wykorzystywała m.in. nietypowe dla rocka instrumenty smyczkowe.

Charakterystyczna dla stylu zespołu była odurzająca symbioza chwytliwych, energetycznych rockowych brzmień i szlachetnych klasycznych dźwięków. Grupa uległa rozpadowi, gdy jej lider, Jeff Lynne, poświęcił się działalności producenckiej i promocyjnej. Zespół jednak reaktywował się, choć już bez Lynne’a, pod nazwą Electric Light Orchestra Part II.

Muzykę Electric Light Orchestra usłyszymy 1 maja na wrocławskim Rynku, gdzie gitarzyści razem w Philem Batesem zagrają wspólnie wielki przebój grupy „Rock ‘n’ Roll Is King” oraz tego samego dnia w kompleksie Hali Stulecia, gdzie zespół da pełny koncert w ramach festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy biciu Gitarowych Rekordów Świata.

Ile gitar potrzeba do pobicia rekordu w tym roku?

Do pobicia rekordu z 2023 roku potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe”.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3-Majówka 2024.

Więcej informacji znajdziecie na stronie TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj