StartWiadomości Wiadomości dnia

Sprawdź rozkład jazdy tramwajów w juwenalia

Na Wielką Wyspę w czasie studenckiego święta będą kursowały trzy różne dodatkowe linie. Aż do czwartku imprezowicze będą mogli korzystać z trasy łączącej Biskupin i akademiki Politechniki na Wittigowie – gdzie będą bawić się studenci –  z placem Grunwaldzkim, placem Społecznym i Galerią Dominikańską. Oznaczona zostanie symbolem T-5, będzie zaczynała kursowanie około godz. 21:30 i będzie jeździła do 1:00 w nocy. Nawet co 8 minut.

W czwartek i piątek (11-12) specjalny tramwaj T4 będzie jeździł od godz.23:30 do 1:00 w nocy ze Stadionu Olimpijskiego przez plac Grunwaldzki do Galerii Dominikańskiej. Będzie jeszcze jedna trasa, T3, kursująca z okazji czwartkowego pochodu juwenaliowego. Przewiezie studentów z Sępolna na Biskupin pomiędzy godz. 13:30 a 14:30.

Magistrat postanowił sfinansować te połączenia na wniosek rektora uczelni oraz studentów, ale także mieszkańców Wielkiej Wyspy – dla których tradycyjnie powroty juwenaliowych imprezowiczów wiążą się z potężnymi problemami komunikacyjnymi w ich najbliższej okolicy.

Zostaw komentarz