Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Piłkarze Śląska zminiaturyzowani! Będzie można ich wylicytować

Facebook

Erik Expósito, Rafał Leszczyński oraz Patryk Klimala zostali zminiaturyzowani przez pracowników wrocławskiego Kolejkowa. Figurki piłkarzy Śląska Wrocław będzie można wylicytować. Pieniądze zebrane z aukcji zostaną przekazane na Doriana Dzieżę, który choruje na zespół – Chiariego typu II. Jest to wada genetyczna okolicy szczytowo potylicznej.

/materiały prasowe/Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław SA

Jak powstawały figurki?

Proces skanowania przeprowadził zespół specjalistów. Każdy detal ich ciała, stroju oraz wyrazu twarzy został dokładnie zarejestrowany, aby finalnie piłkarze zostali pomniejszeni. Reszta była w rękach zespołu modelarzy Kolejkowa, którzy ręcznie dopracowali każdy szczegół zminiaturyzowanych postaci.

Procesowi poddani zostali trener Jacek Magiera oraz kilku najważniejszych piłkarzy WKS-u. Swoje figurki otrzymali Erik Expósito, Nahuel Leiva, Patrick Olsen, Rafał Leszczyński, Piotr Samiec-Talar i Patryk Klimala.

Na makiecie wrocławskiego Kolejkowa od 24 kwietnia można podziwiać scenkę z udziałem gwiazd sportu. Widać ich w centrum miasta, wysiadających z klubowego autokaru. Część robi sobie zdjęcia z kibicami i przechodniami.

Z uwagi na duże zainteresowanie i ciepłe przyjęcie przez fanów drużyny i Kolejkowa naszego projektu postanowiliśmy przekazać na licytację wyjątkowe figurki zminiaturyzowanych zawodników

– mówi Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowa.

Jedyne takie figurki otrzymali od nas oni sami, więc to doskonała okazja, by wylicytować niepowtarzalną pamiątkę i zrobić coś dobrego

– dodaje.

Aukcja charytatywna

Pieniądze zostaną przekazane na Doriana Dzieżę, który choruje na zespół Arnolda – Chiariego typu II. Jest to wada genetyczna okolicy szczytowo potylicznej. Celem jest zebranie kwoty potrzebnej na operację kręgosłupa, która uratuje życie chłopca.

Z dużą radością rozpoczęliśmy współpracę z Kolejkowem i bardzo mocno trzymamy kciuki, aby figurki zostały wylicytowane za jak najwyższe kwoty na ten szczytny cel. A my z przyjemnością wręczymy je laureatom, zapraszając ich na murawę podczas ostatniego meczu we Wrocławiu w tym sezonie – czyli 18 maja o godz. 17:30 na Tarczyński Arena

– mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Dzięki miniaturyzacji możemy zachować aktualny sezon w pamięci naszych kibiców i miłośników Wrocławia na zawsze. To świetna pamiątka rozgrywek, które mamy nadzieję Śląsk zakończy w czołowej trójce tabeli

– dodaje.

/materiały prasowe/Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław SA

Aukcja potrwa do 16 maja. Link znajdziecie TUTAJ  

Wystawę z udziałem gwiazd sportu znajdziecie w Sky Towerze (przy ul. Powstańców Śląskich 95) na pierwszy piętrze. Wystawa czynna jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 43 zł – normalny i 35 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

/materiały prasowe/Biuro Prasowe WKS Śląsk Wrocław SA

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024