Radio Gra Wrocław

Latające meduzy nad Pergolą! Wracają pokazy Fontanny Multimedialnej

Jedna z największych wrocławskich atrakcji wraca po zimowej przerwie. Już w piątek Hala Stulecia odbędą się pierwsze w tym sezonie pokazy dzienne i wieczorne oraz pokaz specjalny - Katedra Demokracji, show prezentujące długą i fascynującą historię jedynego obiektu we Wrocławiu wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

/materiały prasowe/Hala Stulecia

Czym różnią się od siebie pokazy?

Pokazy dzienne to widowiska woda + muzyka. Odbywają się każdego dnia o pełnych godzinach między 10.00 – 17:00.

Pokazy wieczorne to widowiska woda + muzyka + iluminacje światła. Odbywają się każdego dnia o pełnych godzinach między 18:00 a 21:00 oraz o 21:40.

Pokazy specjalne to widowiska woda + muzyka + światło + projekcje multimedialne na wodnym ekranie. Odbywają się w piątkowe i sobotnie wieczory według harmonogramu, w maju o 21:00, a od czerwca o 21:40.

/materiały prasowe/Hala Stulecia

Skąd najlepiej oglądać pokazy?

Najlepsze wrażenia z pokazów, zwłaszcza tych specjalnych, zapewnia ich oglądanie od strony Hali Stulecia, a dokładnie z tarasu letniego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. To tam, gdzie mieści się Bistro i Restauracja Tarasowa, które również od najbliższego weekendu przechodzą w tryb letni. Taras zostanie wypełniony stolikami, krzesłami i leżakami, Bistro działać będzie 7 dni w tygodniu, a na weekend otwarcia sezonu Hala Stulecia przygotowała bardzo smaczne atrakcje, w tym wyjątkowe lody o smaku… warzonego specjalnie przez Browar Stu Mostów dla Hali Stulecia piwa!

Kompleks na MAXA

Sezon letni rozpoczęły też inne atrakcje kompleksu, w tym Strefa food trucków znajdująca się od strony ul. Wróblewskiego, oraz Lody pod Kładką – nowe miejsce przy przystanku ZOO, gdzie zatrzymać się można na porcję robionych na miejscu przez załogę Hali Stulecia lodów naturalnych. W pełnym wymiarze działa już również FunPark przy Hali Stulecia, czyli park rozrywki dla dzieci z dmuchańcami, gokartami i strefą chillout dla rodziców.

Ciekawostki o Fontannie Multimedialnej

  • Fontanna ma już 15 lat! W tym czasie wzbogacił się program, rozwinęła technologia, a od niedawna Fontanna ma zupełnie nowy system oświetlenia. Świeci piękniej niż kiedykolwiek wcześniej!
  • Fontanna Multimedialna to największy taki obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie i na świecie!
  • Główny gejzer Fontanny Multimedialnej wyrzuca wodę na wysokość 40 m – to tylko 2 m mniej niż wysokość samej Hali Stulecia!
  • Ekran tworzony podczas projekcji z kropel wody ma powierzchnię aż 400 mkw – to tyle, ile mają największe ekrany kinowe w Polsce i boiska do koszykówki!
  • Niecka Fontanny ma aż 1 ha, to więcej niż boisko… do piłki nożnej na Tarczyński Arena!
/materiały prasowe/Hala Stulecia