Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Straż Graniczna przechwyciła przemyt psychotropów do USA [FILM]

Facebook

50 tys. tabletek psychotropowych przechwycili we Wrocławiu funkcjonariusze straży granicznej. To efekt wspólnej akcji polskich i czeskich służb, które wykryły kanał przemytniczy substancji psychotropowych do USA. W sprawie zatrzymano 38-letniego obywatela Ukrainy.

/materiały prasowe/Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej/

Rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik przekazał w poniedziałek, że działania, w wyniku których znaleziono duże ilości tabletek psychotropowych, to wspólna akcja straży granicznej z Jeleniej Góry oraz służby celnej z Hradec Kralove.

Tabletki znaleziono na posesji we Wrocławiu oraz w zaparkowanym tam aucie.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz osobowej toyoty znaleziono nielegalny towar w postaci 50 tys. tabletek zawierających substancje psychotropowe. Część z tych tabletek była już spakowana, zaadresowana i przygotowana do wysyłki konkretnym odbiorcom w USA. Paczki z tabletkami przygotowywane były w Polsce i następnie przewożone do Czech, skąd docelowo wysyłano je do odbiorców w USA

– powiedziała Biskupik.

W sprawie zatrzymano 38-letniego obywatela Ukrainy. W jego aucie straż graniczna znalazła 7 tys. tabletek przygotowanych do wysyłki do USA.

Według straży granicznej, leki zawierające substancje psychotropowe wysyłano do USA w hurtowych ilościach. W ten sposób osoby zaangażowane w przestępczy proceder mogły przemycić do USA co najmniej 400 tys. tabletek o wartości kilku milionów złotych

– powiedział rzecznik.

Straż graniczna nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

/materiały prasowe/Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj