Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Święto Podwórka już tuż, tuż. Zobacz co przygotowano

Facebook

Tegoroczne Święto Podwórka odbędzie się miedzy 16 a 18 czerwca. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdą się występy, wystawy, drag queen show, czy oprowadzanie po podwórkowych zakamarkach. Nie zabraknie też licznych imprez muzycznych i slamów poetyckich.

/fot. Kamil Durkacz/neony/

Podczas Święta Podwórka dziedziniec przy Ruskiej wypełni się muzyką rozmaitych gatunków i stylów, granych z winyli i akustycznie.

W piątek parkiet rozgrzeje Noc Italo Disco (16.06, godz. 22:30). Z kolei w sobotę w klubokawiarni odbędzie się występ Rapów Starej Szkoły (17.06, godz. 22:00).

Na sobotnie popołudnie i wieczór zaplanowano aż 4 koncerty na żywo, podczas których na Podwórku zagrają młode wrocławskie formacje muzyczne.

Serię rozpocznie o 18:00 Kapusta Band – dziecięcy folkowy chór pod kierownictwem Marii Kolomiiets złożony z małych Ukrainek i Ukraińców, którzy we Wrocławiu schronili się przed rosyjską agresją. O 19:30 na scenę wejdzie zespół Konkret, łączący w swojej twórczości hard rock i alternatywę z bluesem i prog rockiem. Kolejnym składem tego wieczoru, będzie funkowo-hiphopowe, improwizujące trio Laminat (godz. 21:00). Na ostatni koncert, polsko-francuskiego zespołu Embrase, przeniesiemy się o 22:30 do klubu Surowiec. Cały bogaty w wydarzenia weekend zamknie swojska muzyczna biesiada, której wodzirejami będą Wiktor i Mirosław Dymitriakowie z Legnicy.

Oprócz tego, będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat historii muzyki. W piątek o 19:30 w Recepcji wystartuje pop quiz – turniej muzyczny, podczas którego drużyny będą walczyć o tytuł najlepszej w rozpoznawaniu fragmentów piosenek.

To nie jedyny kulturalny pojedynek, w którym zmierzą się uczestniczki i uczestnicy Święta Podwórka. Ruska 46 to miejsce od dawna dobrze znane wrocławskim poetom-performerom. W sobotni wieczór, o godzinie 20:30, spotkają się oni w Surowcu na kolejnej odsłonie slamu. Podczas występu, publiczność wybierze najlepszego ich zdaniem poetę. Starcie na słowa poprzedzi odczyt slamowy, który wykonany zostanie o 19:00 w przestrzeni podwórka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj