Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ukradli samochody z wypożyczalni wykorzystując fałszywe dokumenty

Facebook

Zatrzymani przez kłodzkich funkcjonariuszy mężczyźni posługiwali się fałszywym dowodem i prawem jazdy. Samochody wypożyczyli za pomocą aplikacji mobilnej. A do przestępstwa doszło na terenie Berlina.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay/

Jak ustalili policjanci, mężczyźni, w celu zawarcia umów oraz wypożyczenia pojazdów, za pomocą aplikacji mobilnej posługiwali się w jednej z wypożyczalni na terenie Niemiec sfałszowanymi dokumenty w postaci dowodów osobistych oraz praw jazdy. Na tej podstawie kilka dni temu weszli w posiadanie samochodów marki Volkswagen oraz Audi o łącznej wartości 250 tysięcy złotych. Następnie kradzionymi pojazdami przyjechali do Polski.

Mężczyźni długo jednak nie pocieszyli się swoim łupem, gdyż zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. 30-latek oraz jego 43-letni kolega są mieszkańcami Berlina, gdzie doszło do tego przestępstwa. Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do czasu przekazania ich właścicielowi wypożyczalni.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, podejrzanym przedstawiono zarzuty fałszowania dokumentów oraz kradzieży samochodów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj