StartPolecamy Sport Wiadomości Wiadomości dnia

Vitezslav Lavička nowym trenerem Śląska Wrocław

Vitezslav Lavička ma 55 lat. Jako piłkarz przez większość kariery związany był ze Spartą Praga, z którą zdobył siedem mistrzowskich tytułów. Obecnie uchodzi za jednego z najlepszych czeskich trenerów. Dwukrotnie wybierany był szkoleniowcem roku w swojej ojczyźnie. W 2006 roku doprowadził Slovana Liberec do mistrzostwa Czech, a w 2014 roku powtórzył to osiągnięcie ze Spartą Praga, sięgając również krajowy puchar.

Na uznanie zapracował też w Australii, gdzie zdobył mistrzostwo z Sydney FC, odbierając przy tym wyróżnienie dla najlepszego trenera ligi. W 2015 roku został selekcjonerem kadry Czech U-21. Wywalczył z nią awans na mistrzostwa Europy rozgrywane w ubiegłym roku w Polsce.

Mówi trener Śląska, Vitezslav Lavička.

Śląsk w ostatnim okienku wzmocnił kadrę młodymi zawodnikami z 1. Ligi. Nowy trener ma doświadczenie z młodzieżowej kadry Czech.

Nowy trener obiecał, że nauczy się języka polskiego. Jednak jego zdaniem nie będzie problemu z komunikacją z zawodnikami.

Przed przyjściem czeskiego szkoleniowca funkcję tymczasowego trenera pełnił Paweł Barylski.

Mówi prezes Śląska Wrocław, Piotr Waśniewski

Lavička ma być kapitanem okrętu w burzliwym okresie.

Nowy trener to czołówka czeskich szkoleniowców.

Mówi dyrektor sportowy Śląska, Dariusz Sztylka

Do sztabu szkoleniowego dołączył czeski współpracownik Vitezslava Lavički Zdeněk Svoboda, który będzie pełnił funkcję II trenera.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Zostaw komentarz