Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wzrośnie realne współpraca szkół z pracodawcami

Facebook

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zlecił wykonanie badania, które sprawdziło jak w praktyce wygląda „Współpraca szkolnictwa zawodowego z przedsiębiorcami w województwie dolnośląskim”…

 

Mówi Bartosz Kotecki – Wicedyrektor DWUP

Spośród 500 badanych przedsiębiorców prawie 80% oferowało w latach 2017/2018 możliwość odbycia zajęć praktycznych, praktyk lub staży przeznaczonych dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych. Obecnie zdecydowanie za mało jest… praktyk.

Oprócz tego pracodawcy uważają, że część szkół nie wyrażają chęci do podjęcia współpracy.

Badanie wykazało, że w najbliższych latach współpraca szkół i pracodawców w województwie dolnośląskim będzie się rozszerzać, a co z tymi wnioskami zrobi Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ?

Wykonawca badania przeprowadził wywiady z przedstawicielami szkół zawodowych, w tym techników oraz szkół branżowych i pracodawcami różnych branż, współpracującymi z dolnośląskimi szkołami zawodowymi. W zależności od subregionu wyniki się różniły, a jakie są oczekiwania we Wrocławiu ?

Mówi Wicedyrektor DWUP Iwona Stach-Janyst

W województwie dolnośląskim  najwięcej placówek w swojej ofercie proponuje naukę na kierunku Technik Informatyk, a szkoły branżowe I stopnia szkolą kucharzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj