Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławscy maturzyści tradycyjnie zatańczyli poloneza dla Fredry

Facebook

Kilkuset tegorocznych maturzystów z dolnośląskich szkół średnich zatańczyło we wtorek na wrocławskim Rynku poloneza. To coroczne wydarzenia organizowane 100 dni przed maturą odbywa się we Wrocławiu od 21 lat.

poloneza
/fot. fb. Uniwersytet Wrocławski

W tym roku na wrocławskim Rynku pojawiło się kilkuset uczniów ostatnich klas szkół średnich. Maturzystów przywitał prezydent Wrocławia Jacek Stryk.

Sprawa jest prosta dziś musimy dobrze zatańczyć poloneza, a za sto dni wy musicie dobrze napisać maturę; wiem, że dla was to będzie formalność, ale trzymamy mocno kciuki

– powiedział prezydent.

Oprócz włodarza miasta tańczącym poloneza maturzystom towarzyszyli przedstawiciele uczelni – Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Profesorowie zachęcali absolwentów szkół średnich, aby wstępowali w mury wrocławskich uczelni.

Polonez dla Fredy to wydarzenie odbywające się we Wrocławiu od 21 lat. Barwny korowód taneczny rusza co roku spod pomnika hrabiego Aleksandra Fredry, który przeniesiono z Lwowa do Wrocławia w 1946 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj