Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Z Odry wyłowiono ciało – to prawdopodobnie poszukiwany 16-latek

Facebook

Zakończyła się akcja poszukiwawcza 16-letniego chłopca, który w sobotę wszedł do Odry i został porwany przez jej nurt. W akcję ratowniczą i poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, woprowcy i ratownicy z oławskiego stowarzyszenia ratowniczego.

– Ratownicy znaleźli w Odrze ciało. To prawdopodobnie poszukiwany 16-latek – potwierdziła podinsp. Alicja Jędo z oławskiej policji. Teraz sprawą zajmie się prokurator, na miejsce jadą też technicy.

Nastolatek zaginął w sobotę –  około godziny 19.00 dyżurny oławskiej komendy Policji, za pośrednictwem centrum powiadamiania ratunkowego, otrzymał zgłoszenie o tonięciu osoby w nurcie rzeki Odry. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrole policji i powiadomił o zdarzeniu straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. W toku podjętych przez policję czynności ustalono, że tonący człowiek, to 16-letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Według relacji świadków, chłopiec rozebrał się, wszedł do Odry i w trakcie kąpieli porwał go nurt rzeki. 16-latek przyjechał nad rzekę z kolegami – mówi podinsp. Jędo.

Do akcji ratowniczej przystąpiło 10 policjantów z oławskiej jednostki i 2 z komisariatu wodnego we Wrocławiu. Sprawdzali oni skrupulatnie brzeg rzeki oraz monitorowali jej koryto za pomocą kamery. Ponadto, akcję poszukiwawczą wsparło 3 strażników miejskich z Oław. W działania poszukiwawcze z dużym zaangażowaniem włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oławie i z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcach i w Bystrzycy, łącznie sumie 13 strażaków.

Funkcjonariuszom pomagali ratownicy z Oławskiego Stowarzyszenia Ratowniczego i ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania służb wspierane są specjalistycznym sprzętem, w postaci łodzi, kamer do penetracji dna, dronów i sonarów .

Mateusz Czmiel

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024