Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy zwycięzców 13 edycji American Film Festival we Wrocławiu

Facebook

Podczas dzisiejszej gali zamknięcia poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji American Film Festival. Jak co roku, w konkursie decydowały głosy publiczności.

Spośród 13 filmów z sekcji Spectrum zwycięzcą został Acidman, w reżyserii Aleksa Lehmanna. Acidman opowiada o mierzeniu się z samotnością, z lękiem o starzejących się rodzicach oraz o melancholijnej tęsknocie dzieciństwa. Acidman dostępny jest również online na NH VOD.

/American Film Festival

Z 8 dostępnych dokumentów w sekcji American Docs publiczność wybrała PEZ-tępcę, w reżyserii Amy Bandlien Storkel i Bryana Storkela. Jest to historia najsłynniejszego przemytnika kolekcjonerskich opakowań cukierków PEZ. Opowiada o buncie przeciwko korporacyjnej chciwości, którego akcja rozgrywa się na dwóch kontynentach, a stawką są miliony dolarów.

/American Film Festival

Zwycięski film z sekcji Spectrum otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów – ufundowaną przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, z kolei laureat sekcji American Docs otrzymał 5 tysięcy dolarów –nagrodę ufundowaną przez BNY Mellon.

W trakcie stacjonarnej odsłony AFF-u widzowie i widzki zobaczyli łącznie 88 filmów pełnometrażowych, z czego 37 zostało pokazanych w Polsce po raz pierwszy.

Do 20 listopada możemy oglądać festiwalową odsłonę filmową online, na platformie Nowe Horyzonty VOD obejrzymy kilkadziesiąt filmów z tegorocznego programu American Film Festival.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023