Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

41. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Facebook

Znamy program 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wrocław będzie żył muzyką i teatrem od 20 do 29 marca.

Tym razem festiwal będzie bardzo kobiecy…

Nie zabraknie również męskiej reprezentacji bo do Wrocławia na PPA przyjedzie zwycięzca 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, czyli Portugalczyk Salvador Soblar czy Bułgar Ivo Dimchev.

Koncerty, które oczywiście budzą najwięcej emocji, to Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i Gala…

 

A piosenki jakie usłyszymy będą zapewne już nam znane jednak interpretowane na nowo.

Nie zabraknie również spektakli…

Spektakl „Old Stock: A Refugee Love Story”,klezmersko-folkowe songi skomponowane przez znakomitego kanadyjskiego pieśniarza Bena Caplana, to rzecz o życiowych wyborach podyktowanych miłością, opowiadana w atmosferze charakterystycznego dla żydowskiej kultury „wadzenia się z Bogiem”.

Spektakl „Być jak Beata” z piosenkami Beaty Kozidrak z Teatru Współczesnegow Szczecinie, udowadnia, że (przynajmniej w teatrze) wszystko jest możliwe –nawet najbardziej niepozorny emerytowany policjant, zakonnica czy właściciel bistra z kebabem mogą „być jak Beata”.

„Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim”,z TeatruStudio to opowieść o ojcu chrzestnym polskiego punka, która staje się okazją do postawienia elementarnych pytań o

własne życiowe wybory. –Zawsze dobrze spojrzeć wstecz, by rozpoznać przeznaczenie, które sami sobie wybieramy –mówi Grzegorz Laszuk, reżyser spektaklu.

„Inni ludzie” z TR Warszawa–tekst Doroty Masłowskiej w teatralnej adaptacji Grzegorza Jarzyny to pierwszy musical w karierze artystycznej tego reżysera. To „próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść”.

W przyszłym tygodniu rusza I etap czyli przesłuchania do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki…

A koncert finałowy  składał się będzie się z dwóch części. Pierwszą część koncertu –występy finalistów konkursu –wyreżyseruje Paweł Palcat. W drugie części wystąpi Ralph Kaminski z piosenkami Kory. Koncert Galowy pod tytułem „Wiązanka pieśni miłosnych” reżyseruje Jan Klata.  Jak zawsze, program PPA uzupełniają nocnekoncerty w Klubie Festiwalowym, w który zamienia się podziemnaScena Restauracja.Zagrają tuKirszenbaum, Siksa, Tymon Tymański, Kumbia Mać, Gooral i Ben Caplan.

Tegoroczny Przegląd będzie również bardziej przyjazny środowisku…

Mówi Cezary Studniak – dyrektor artystyczny 41. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Wśród artystek, które wystąpią na tegorocznym PPA znalazła się Magdalena Kumorek z własnym projektem „Madaleine”, który sama wyreżyserowała, napisała i w nim zagrała…

 

Magda Kumorek ®Lukasz Rajchert

Mówi aktorka – Magdalena Kumorek. Bilety na 42. PPA będzie można nabyć od 1 lutego na stronie ppa.wrola.pl lub w kasie Teatru Muzycznego Capitol.

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023