Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wybitni pianiści z całego świata odwiedzą stolicę Dolnego Śląska. Chopin Recitals Wrocław rusza z kolejnym cyklem koncertów

Facebook

Posłuchajcie rozmowy Pauliny Sznajder z Piotrem Świtoniem, pianistą, pedagogiem Szkoły Muzycznej i organizatorem Chopin Recitals Wrocław.

Najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę 4 lutego w sali Oratorium Marianum. Zagra Kevin Chen – zwycięzcą konkursów pianistycznych m.in. Mistrzowskiego Konkursu Pianistycznego im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie w Izraelu (2023), Concours de Genève (2022), Międzynarodowego Konkursu im. Ferenca Liszta w Budapeszcie (2021) oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Hilton Head w Hilton Head, Stany Zjednoczone (2020).

To we Wrocławiu Fryderyk Chopin zagrał jeden ze swoich zaledwie trzydziestu publicznych koncertów w życiu. Chopin Recitals Wrocław ma na celu upamiętnienie tego faktu koncertami najwybitniejszych pianistów naszych czasów. Układ publiczności i kameralny charakter wydarzenia pozwoli słuchaczom na nawiązanie bliskiej więzi z artystą oraz zwiększy doznania muzyczne.

– czytamy na stronie Chopin Recitals Wrocław.

Piotr Świtoń to pianista, zwycięzca 6. edycji Międzynarodowego Pianistycznego w Turznie i pedagog Szkoły Muzycznej. Z miłości do muzyki klasycznej ściąga do Wrocławia wybitnych pianistów z całego świata. Wszystko w ramach Chopin Recitals Wrocław, czyli cyklu koncertów Laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024