Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Znamy laureatów Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Facebook

Grand Prix 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA) we Wrocławiu zdobył duet Hugo Tarres i Mateusz Tomaszewski, którzy zwyciężyli w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W finale konkursu wzięło udział dziewięciu młodych artystów i jeden duet.

przegląd piosenki aktorskiej
/Hugo Tarres i Mateusz Tomaszewski zdobywcy Grand Prix 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej podczas koncertu finałowego w Teatrze Capitol we Wrocławiu/Maciej Kulczyński /PAP

Koncert finałowy, po którym jury wybrało zwycięzcę, odbył się w sobotni wieczór we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol.

Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, zdecydowało, że Grand Prix – statuetkę Złotego Tukana oraz 25 tys. zł, otrzymał duet Hugo Tarres i Mateusz Tomaszewski – poinformował w niedzielę PAP rzeczniczka PPA Agnieszka Szelega-Kolerska.

Nagrodzenie artyści to studenci drugiego roku Aktorstwo Teatralne na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Podczas koncertu finałowego zaśpiewali: „Szczęśliwej drogi już czas” (muzyka: Ryszard Rynkowski, słowa: Marek Skolarski) i „Hop szklankę piwa” (muzyka: Jan Kanty Pawluśkiewicz, słowa: Stanisław Ignacy Witkiewicz).

Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała w tym roku dyplom mistrzowski oraz statuetkę Tukana Kapituły za całokształt twórczości wokalistce i aktorce Ewie Konstancji Bułhak.

Tukanem Off zostali nagrodzeni twórcy spektakl „Niesamowita  Słowiańszczyzna”.

44. Przegląd Piosenki Aktorskiej zakończy się w niedzielę spektaklem „Matki. Pieśń na czas wojny” w reżyserii Marty Górnickiej. Bohaterkami i aktorkami tej opowieści są uciekinierki z Ukrainy, Białorusinki i Polki, które śpiewają o przemocy wobec kobiet w wojennym reżimie.

Organizatorem PPA jest wrocławski Teatr Muzyczny Capitol.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj